Изумителна драма на "Паркен" опря Манчестър Юнайтед до стената

Манчестър Юнайтед загуби с 3:4 от ФК Копенхаген в един от най-зрелищните сблъсъци от началото на сезона в Шампионската лига. "Червените дяволи" поведоха набързо с два гола на бившия футболист на датския тим Расмус Хойлунд, но всичко се обърка за тях в края на първото полувреме с директния червен картон на Маркъс Рашфорд. Домакините веднага се възползваха и изравниха с попадения на Мохамед Елиунуси и Диого Гонсалвеш от дузпа. През второто полувреме Юнайтед също получи наказателен удар и Бруно Фернандеш не сгреши, но в заключителните 10 минути на срещата Лукас Лерагер и 17-годишния Рууни Барджи донесоха знаменитата победа на ФК Копенхаген.

"Червените дяволи" се смъкнаха на последното място в класирането с 3 точки, а пред тях са Галатасарай и ФК Копенхаген с по 4. Водачът Байерн (Мюнхен) има пълен актив от 12 точки и е вече е сигурен осминафиналист.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Преди две седмици отборът на Ерик тен Хаг постигна драматична победа с 1:0 над датския тим на "Олд Трафорд". Единствения гол отбеляза Хари Магуайър в 72-ата минута, а дълбоко в добавеното време Андре Онана спаси дузпа.

Съставът на ФК Копенхаген беше същият, който започна и при визитата в Англия. Единствената въпросителна беше дали Мохамед Елиунуси ще се възстанови навреме. Норвежкият национал поведе атаката заедно с Виктор Клаесон и Елиас Ашури. Тримата в средата на терена за домакините бяха Диого Гонсалвеш, Расмус Фалк и Лукас Лерагер.

На върха на атаката на Манчестър Юнайтед започна Расмус Хойлунд. Зад него действаха Маркъс Рашфорд, Бруно Фернандеш и младокът Алехандро Гарначо. Двойка вътрешни халфове бяха Скот Мактоминей и Кристиан Ериксен, а Софиан Амрабат отново бе на пейката. Рафаел Варан също стартира като резерва за сметка на Джони Еванс, който си партнираше с Магуайър в центъра на защитата, но рано излезе заради контузия.

Началото на двубоя на "Паркен" беше повече от любопитно. Първата атака на ФК Копенхаген създаде лека суматоха в наказателното поле на гостите и в стремежа си да изчисти Мактоминей изрита топката в ръката на Хари Магуайър, но претенциите на датчаните за дузпа бяха подминати. В 3-ата минута Уан-Бисака проби по десния фланг и комбинира с Мактоминей, който от аутлинията намери напълно непокрития Хойлунд. За датчанина не беше проблем да открие резултата на празна врата срещу бившия си отбор.

След гола домакините се опитаха да отговорят веднага и Расмус Фалк намери позиция за стрелба, но не затрудни Онана. Джони Еванс пък получи контузия и не можа да продължи, а вместо него в игра се появи Варан. По същото време на терена нахлу фен, който развя палестинския флаг. Той бързо беше изведен от стюардите, но мачът беше прекъснат за няколко минути, защото един от зрителите имаше нужда от медицински помощ.

След подновяването на играта "червените дяволи" организираха светкавична контра, довела до втори гол във вратата на Камил Грабара. Всичко започна от пас на Бруно Фернандеш към Гарначо. Аржентинецът демонстрира скоростта си и шутира, Грабара се намеси, но при добавката Хойлунд нямаше как да сгреши. Това беше пето попадение за датския национал в Шампионската лига. Той много скоро можеше да направи и хеттрик, но Грабара показа забележителен рефлекс и с една ръка изби силния му шут.

Манчестър Юнайтед се прибра в половината си и остави инициативата на домакините, но те изглеждаха неспособни да създадат нещо опасно пред Онана. В 39-ата минута Хойлунд отново изскочи на добра позиция, но този път стреля встрани от целта. Двубоят вървеше изцяло по вкуса на Юнайтед, но в 42-ата минута Рашфорд получи директен червен картон. Нападателят на гостите настъпи Елиас Йелерт в опит да запази топката и след консултация с ВАР главният съдия Донатас Румсас го изгони.

Секунди след като останаха в намален състав, футболистите на Тен Хаг бяха на път да си вкарат автогол. Бруно Фернандеш отклони с глава топката след центриране от статично положение и я прати в напречната греда над Онана. Следващата атака на ФК Копенхаген остави без отговор бранителите на Юнайтед и Елиунуси върна едно попадение. Той се разписа отблизо, засичайки перфектно подаване на Диого Гонсалвеш

Заради прекъсването на играта реферът назначи добавено време от цели 13 минути и в тях датчаните наложиха сериозен натиск. При поредната им атака Хари Магуайър докосна топката с ръка в пеналта, а и задържа Диого Гонсалвеш, което означаваше дузпа за ФК Копенхаген. Самият Гонсалвеш не трепна при изпълнението от бялата точка и изправи на крака феновете на "Паркен" - 2:2.

На почивката Тен Хаг смени местния любимец Кристиан Ериксен с Амрабат. ФК Копенхаген опита да се възползва от численото си предимство и притисна гостите. В 52-ата минута Денис Вавро стреля от далечна дистанция, но Онана внимаваше. В ответната атака Диого Далот се озова на добра позиция и уцели гредата. Последва нов шанс за датчаните, но капитанът Виктор Клаесон също не успя да преодолее Онана. Камерунският страж беше на висота през целия двубой. В 60-ата минута той се справи и с удар на Гонсалвеш.

Появилият се на мястото на Елиунуси Рууни Барджи имаше шанс веднага да блесне, но шутира много неточно. В 66-ата минута Лерагер игра с ръка в наказателното поле и Манчестър Юнайтед получи дузпа. ВАР потвърди решението на съдията, а Бруно Фернандеш хладнокръвно заби топката под гредата и отново изведе "червените" дяволи напред в резултата.

Наставникът на домакините прибегна към смените и набързо пусна Ори Оскарсон, Кристиан Сьоренсен, Николай Бойлесен и Джордан Ларсон, който пропусна дузпата в първия мач. В 83-ата минута "лъвовете" разиграха продължително около наказателното поле на Юнайтед, преди Расмус Фалк да центрира. Топката стигна до Лерагер и той отблизо я насочи в мрежата зад Онана - 3:3.

Това обаче не беше всичко и в 87-ата минута ФК Копенхаген завърши обрата с красив гол на появилия се от пейката Барджи. 17-годишният нападател се възползва от една лошо избита топка и без да се бави я прати във вратата. В добавеното време Манчестър Юнайтед уцели греда чрез Магуайър, но съдията маркира нарушение на английския национал, който получи и жълт картон за реплика.

В следващия кръг "червените дяволи" ще гостуват на Галатасарай и всякакъв резултат, различен от победа, ще стопи до минимум шансовете им да се класират за директните елиминации. На ФК Копенхаген предстои гостуване на водача в групата Байерн (Мюнхен), който е с пълен актив от 12 точки и вече си осигури място на осминафиналите.

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние!  Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!

Снимки: Gettyimages