ПСВ надви Ланс и се върна в играта

ПСВ Айндховен постигна минимална, но много ценна победа над Ланс в четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. "Филипсите" се наложиха с 1:0 у дома срещу френския тим, а в герой се превърна Люк де Йонг. Опитният нападател вкара единствения гол в 12-ата минута. В самия край на срещата Морган Гилавоги от гостите получи червен картон.

Благодарение на днешния успех ПСВ събра 5 точки, колкото има и Ланс. Водач в група "В" е Арсенал с 9 точки, а на дъното остана Севиля с едва 2 точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Мачът беше много важен и за двата отбора, които не крият амбициите си да продължат на осминафиналите. Преди две седмици те направиха 1:1 на френска земя, като Йоан Бакайоко откри за ПСВ в началото на второто полувреме, а малко по-късно Ели Уаи изравни.

Петер Бош не изненада с избора на стартовите 11. В средата на терена се завърна Гуус Тил, който си партнираше с Джоуи Ферман и Йерди Схаутен. Бакайоко, Люк де Йонг и Ървинг Лосано оформиха офанзивното трио на "филипсите", а четиримата бранители пред Валтер Бенитес бяха Джордан Тезе, Андре Рамальо, Оливие Боскали и Сержиньо Дест.

Наставникът на Ланс Франк Хайсе направи само една промяна в титулярния състав в сравнение с гостуването в Нидерландия, като Адриен Томасон зае мястото на Анжело Фулжини по левия фланг на атаката. Другите двама офанзивни футболисти на домакините бяха Ели Уаи и Флориан Сотока, а в халфовата линия започнаха Пжемислав Франковски, Салис Абдул Самед, Нампали Менди и Дейвер Мачадо.

Началото беше динамично и с опасни атаки и към двете врати. В 11-ата минута Бенитес спаси удар на Мачадо, а в ответната атака ПСВ стигна до гол. Бакайоко центрира и снажният Де Йонг отклони топката с глава. Напречната греда също помогна на капитана на домакините, а стражът на Ланс Брис Самба нямаше какво да стори. Tова беше осмо попадение за тарана с екипа на ПСВ в Шампионската лига и той се изравни по този показател с Рууд ван Нистелрой.

Домакините имаха и други положения до почивката, ни Бакайоко и Ферман не показаха точен мерник. Ланс действаше доста прибрано до последните минути на първото полувреме, когато започна по-често да се задържа в противниковата половина. Французите търсеха пробив основно по фланговете, но нито веднъж не създадоха сериозно напрежение пред вратата на Бенитес.

Второто полувреме не беше много по-различно. Домакините пресираха дълбоко в противниковата половина, а футболистите на Ланс трудно изнасяха топката. В 60-ата минута Лосано пропусна да вкара втори гол за "филипсите", а малко след това Валтер Бенитес попречи на Мачадо да изравни. Резервата Фулжини също пропусна добра възможност за Ланс.

ПСВ Айндховен постепенно си върна инициативата и в края на срещата беше по-опасният отбор. На няколко пъти домакините използваха открилите се свободни пространства, но им липсваше прецизност в завършващата фаза. Ланс се стара много, но рядко съумяваше да измисли нещо интересно в офанзивен план. В добавеното време резервата Гилавоги извърши грубо нарушение в центъра и получи директен червен картон.

Двата отбора вече са с еднакъв актив от по 5 точки, но ПСВ има предимство в преките двубои. В следващия кръг нидерландците ще гостуват на Севиля, а Ланс ще играе срещу Арсенал в Лондон.

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние!  Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!

Снимки: Gettyimages