Юбилеен гол на Имобиле донесе ценен успех на Лацио срещу пряк конкурент

Отборът на Лацио записа минимален, но много ценен успех в стремежа си за участие в елиминациите на Шампионската лига, спечелвайки с 1:0 като домакин на прекия си конкурент Фейенорд в двубой от четвъртия кръг на група Е.

През първото полувреме ротердамци владееха топката повече в сравнение с “орлите”, които обаче отправиха по-голям брой удари. Така се стигна до добавеното време преди почивката, когато Фелипе Андерсон пусна извеждащ пас към Чиро Имобиле, който преодоля противниковия вратар и отбеляза своя гол номер 200 с екипа на римляните. Втората част премина под диктовката на гостите, но техният натиск се оказа безрезултатен.

Така Лацио събра 7 точки и се изкачи на втората позиция в групата, задминавайки Фейенорд, който вече е трети с 6 пункта. Атлетико Мадрид е новият лидер с 8 точки, а Селтик е последен със само 1 пункт.

Снимки: Gettyimages