Ювентус измъкна нов минимален успех след дебютен гол на свой юноша

Ювентус записа трети пореден успех с 1:0, като в този случай спечели гостуването си на Фиорентина от 11-ия кръг на Серия "А". „Бианконерите“ бяха тотално надиграни от своя противник, но за разлика от него, те успяха да стигнат до победен гол, дело на Фабио Мирети в 10-ата минута. Така торинският гранд записа първа шампионатна победа на „Артемио Франки“ от декември 2018 година насам.

Масимилиано Алегри предприе само две промени в стартовите си 11 след успеха с 1:0 над Верона. Контузеният Тимъти Уеа беше заменен от Мирети, а Федерико Киеза се завърна като титуляр, но за сметка на Душан Влахович. Така Мойс Кийн запази мястото си в нападението на тима. От друга страна, гостите бяха подредени в 4-2-3-1 с Лукас Белтран на върха на атаката.

Преди началото на мача беше отдадена почит към загиналите заради наводненията в Италия. Играчите на двата отбора заедно запазиха мълчание в центъра на терена на фона на аплодисментите на зрителите по трибуните. Както е известно, имаше голяма неяснота дали двубоят изобщо щеше да се изиграе днес заради бедственото положение в Тоскана, но беше взето решение сблъсъкът да се проведе по програма въпреки призивите на местната власт за неговото отлагане. Именно в знак на протест срещу това решение ултрасите на домакините решиха да бойкотират мача.

"Бианконерите" откриха резултата с първото си голово положение, като това се случи в десетата минута, когато Мирети с шут по земя даде аванс на своя тим след асистенция на Филип Костич. Така 20-годишният юноша на "Старата госпожа" вкара дебютния си гол за мъжкия състав на клуба. Три минути по-късно Антонин Барак се опита да възстанови равенството, но ударът му се оказа доста несполучлив. Последваха два удара на Николас Гонсалес, с които Войчех Шчесни се справи.

В 31-вата минута след шут на Кристиан Куаме топката профуча покрай вратата. В 43-тата минута Адриен Рабио фаулира Кристиано Бираги и така си изкара жълт картон, заради който ще пропусне мача на Юве срещу Каляри в следващия кръг. При последвалия пряк свободен удар именно Бираги стреля опасно, но Шчесни с брилянтна намеса запази мрежата си суха. Секунди преди почивката Лука Раниери също се размина с изравнителен гол, след като ударът му с глава при корнер се оказа неточен.

В 51-вата минута Киеза стреля от добра позиция, но Пиетро Терачано изби топката с десния си крак. „Виолетовите“ веднага отговориха с пропуск на Роландо Мандрагора. След това домакините наложиха тотален натиск, но през това време Мандрагора, Бонавентура и Фабиано Паризи разочароваха с ударите си. В 74-тата минута Куаме отправи далечен шут, който беше спасен от Шчесни. В заключителните минути Мбала Нзола не успя да избави домакините от загубата със свой изстрел, а Терачано не позволи на Андреа Камбиазо да вкара втори гол за гостите.

Така вторият в класирането Ювентус събра 26 точки и продължава да преследва лидера Интер, който има само два пункта повече. Фиорентина пък този кръг се свлече на осмата позиция, оставайки със 17 точки след третата си поредна шампионатна загуба.

ФИОРЕНТИНА - ЮВЕНТУС 0:1

0:1 Мирети (10')

Фиорентина: Терачано, Паризи, Раниери, Мартинес Куарта, Бираги, Артур, Мандрагора, Гонсалес, Барак, Куаме, Белтран

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремер, Ругани, Маккени, Мирети, Локатели, Рабио, Костич, Кийн, Киеза

Снимки: Gettyimages