Фенербахче се сгромоляса точно преди гостуването си в Разград

След умопомрачителните 19 поредни победи във всички турнири от началото на сезона Фенербахче претърпя първата си загуба за настоящата кампания. Истанбулският гранд отстъпи с 2:3 като домакин в сблъсъка си с Трабзонспор от 11-ия кръг на турския елит. Това негово поражение идва няколко дни преди гостуването му в Разград на българския шампион Лудогорец в двубоя помежду им от Лигата на конференциите.

Именно „фенерите“ владееха инициативата през целия мач, но въпреки това изненадващо изостанаха с 0:3 в резултата. Гостите поведоха още в 10-ата минута, когато Пол Онуачу беше точен с глава след центриране на Един Висча. В самото начало на втората част техният аванс се удвои след страхотен далечен шут на Берат Йоздемир. Още в 47-ата минута се стигна до нов гол за Трабзонспор. Тогава Никола Пепе с мощен удар успешно завърши контраатака на своя тим.

В 61-вата минута домакините намалиха изоставеното си чрез точноизпълнена дузпа на Душан Тадич, който сам си я спечели след фал на Мехмет Айдън. В 78-ата минута във Фенербахче бяха допълнително затруднени след втори жълт и съответно червен картон на Исмаил Юксек, който извърши грубо нарушение срещу Трезеге. Въпреки това малко преди края на редовното време „синьо-жълтите“ получиха правото да изпълнят втора дузпа след ново нарушение на Айдън в наказателното поле, този път срещу Мигел Креспо. Тадич отново се зае с изпълнението от бялата точка, но в този случай разтресе напречната греда. Въпреки това се стигна до пребиване на дузпата заради прибързано нахлуване в наказателното поле на противников играч. Така от втория си опит Тадич беше безгрешен за 2:3. В добавеното време гол на Енис Дестан беше отменен от ВАР заради фал в атака на Трезеге, но така или иначе неговият отбор се поздрави с крайния успех.

Заради тази загуба Фенербахче сдаде първото място в класирането на Галатасарай и вече е на втората позиция с 30 точки или само с една по-малко от новия лидер. Трабзонспор пък е на четвъртото място с 19 спечелени пункта, колкото има и петият Бешикташ преди неделния си мач от кръга.