Хари Кейн отчая Борусия (Дортмунд) в "Дер Класикер"

След хеттрик на Хари Кейн тимът на Байерн (Мюнхен) се разправи с Борусия (Дортмунд) с 4:0 като гост в дербито на Бундеслигата. По този начин шампионите запазиха разликата от 2 точки от лидера Байер (Леверкузен), докато за вестфалци това е първо поражение през сезона в Германия.

Баварците наклониха везните в своя полза след ударно начало с два гола в началните няколко минути, реализирани от Дайо Упамекано (4’) и Хари Кейн (9’). Английският национал се разписа още два пъти - в 73-тата и после в добавеното време, след което записа отличен дебют в “Дер Класикер”. Освен това той излезе начело при голмайсторите.

Отделно вратарят на Борусия Грегор Кобел спаси поне два чисти гола. В същото време полевите футболисти на Борусия не показаха нищо смислено. Домакините създадоха много малко положения и вече са на 7 точки от върха.

Сред 11 -те на Борусия направи впечатление появата на Матс Хумелс, който лекуваше травма и не се очакваше да излезе на терена. Донийл Мален и Марко Ройс трябваше най-често да помагат на централния нападател Никлас Фюлкруг.

В състава на Байерн нямаше изненада, имайки предвид ограничения избор на треньора Томас Тухел. Томас Мюлер беше на пейката, а Конрад Лаймер и възстановеният Леон Горетцка действаха в средата на терена. Йошуа Кимих беше наказан.

Началото се оказа перфектно за гостите, които поведоха след само 4 минути игра. Тогава Упамекано не беше спрян при центриране от корнер и с глава вкара за 1:0.

Само пет минути по-късно шампионите нанесоха втория си удар, след като Кейн удвои аванса на Байерн. И този път асистенцията дойде от Сане

Смутът в редиците на домакините беше толкова сериозен, че в последвалите минути те не успяха да направят нищо смислено в атака.

В 31-вата "Сигнал Идуна Парк" изтръпна отново, след като удар на Кейн срещна страничната греда. Оказа се обаче, че при атаката е имало засада на англичанина, заради което евентуално попадение нямаше да бъде зачетено.

Нямаше обаче засада в 36-ата, когато Горетцка стреля с акробатично изпълнение и за малко да реализира красив гол. Две минути след това халфът получи нов шанс, но с глава нацели футболист на съперника.

Борусия имаше възможност да отбележи чак в добавеното време на първата част, но тогава Мален не уцели вратата.

Байерн пропусна да дръпне с 3:0 още в първата минута след паузата, когато Мусиала беше изведен сам срещу вратаря, но Кобел спаси.

Последва натиск на Дортмунд и в 56-ата Мануел Нойес спаси опасен шут на Марко Ройс

Само две минути след това обаче Сане беше на крачка от гол за Байерн, но и този път стражът на Борусия отрази.

В 64-ата Кобел пак се отличи с важна намеса, като и сега пред него се оказа Мусиала

Поредицата опасни контраатаки на Байерн все пак доведе до гол и това се случи в 73-тата. Тогава Коман изведе Кейн очи в очи с вратаря на "жълто-черните", който този път не успя да направи нищо - 3:0 за мюнхенци.

И сега не последва сериозен отговор от страна на Борусия.

Мачът се доиграваше, а в добавеното време Кейн още веднъж излезе сам срещу вратаря и пак го наказа - 4:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!