Интер надхитри Аталанта и се затвърди на върха в Серия "А"

Лидерът в Серия "А" Интер записа важен успех с 2:1 при гостуването си на Аталанта в двубой от 11-ия кръг на италианския елит. Хакан Чалханоолу (40’ - дузпа) и Лаутаро Мартинес (57’) вкараха головете за „Змията“, докато Джанлука Скамака (61’) беше точен за бергамаските, които завършиха мача в намален състав заради червен картон на Рафаел Толой в добавеното време на втората част.

Симоне Индзаги направи само една промяна в стартовите си 11 след успеха с 1:0 над Рома в миналия кръг. Тя беше в защита, където Алесандро Бастони отстъпи мястото си на Стефан де Фрай. В атака тандемът отново беше оформен от Лаутаро и Маркюс Тюрам. От друга страна, Джан Пиеро Гасперини разчиташе на Тюн Копмайнерс, Адемола Луукман и Джанлука Скамака в предни позиции.

Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание в памет на жертвите на наводненията в Италия. Мачът започна при спокойно темпо, като липсваха удари в началните 20 минути. Първият изстрел дойде чак в 21-вата минута, когато Матео Руджери опита воле, но с това прати топката покрай вратата. Осем минути по-късно Луукман стреля неточно с глава, като същевременно се сблъска с Бенжамен Павар. Оказа се, че при тази ситуация защитникът е контузил лявото си коляно, поради което беше принудително заменен от Матео Дармиан

Макар и до този момент да бяха без създадени положения, "нерадзурите" взеха аванс в 40-ата минута. Тогава Чалханоолу се разписа от дузпа, отсъдена за фал на Хуан Мусо срещу Дармиан. Само две минути по-късно турчинът можеше да отбележи втория си гол в мача, но този път вратарят отрази удара му. Секунди преди почивката Джорджо Скалвини стреля с глава, но прати топката в обятията на Ян Зомер.

Втората част започна с топовен изстрел на Димарко от голяма дистанция, но топката излезе в аут. В 54-тата минута Лаутаро с глава прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. Само три минути по-късно именно аржентинецът беше точен с чудесен шут, като този път голът му беше зачетен.

Бергамаските обаче намалиха изоставането си още в 61-вата минута, когато Скамака вкара с удар по земя. Гостите имаха претенции за фал в атака на асистиралия му Луукман срещу Димарко, но главният съдия не им обърна внимание. В 74-тата минута Луукман стреля опасно от голямо разстояние, но Зомер успя да отрази шута му.

В 81-вата минута вратарят се справи и с удар на Скамака. В заключителните минути на редовното време Дензъл Дъмфрис и Алексис Санчес не съумяха да увеличат аванса на своя тим. В началото на добавеното време именно чилиецът беше фаулиран от Толой, на когото беше показан втори жълт и съответно червен картон. В оставащото време Ханс Хатебур и Скамака не успяха да вкарат изравнително попадение за домакините.

Така Интер събра 28 точки в своя актив и си гарантира, че и след този кръг ще бъде лидер в класирането. Аталанта пък е на петото място с 19 спечелени пункта.

АТАЛАНТА - ИНТЕР 1:2

0:1 Чалханоолу (40' - дузпа)

0:2 Лаутаро (57')

1:2 Скамака (61')

Аталанта: Мусо, Скалвини, Джимсити, Коласинак, Дзапакоста, Де Роон, Едерсон, Руджери, Копмайнерс, Луукман, Скамака

Интер: Зомер, Павар, Де Фрай, Ачерби, Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Лаутаро, Тюрам

Снимки: Imago