Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Байерн се сгромоляса срещу третодивизионния Саарбрюкен и излетя от Купата на Германия

Байерн (Мюнхен) загуби шокиращо с 1:2 в гостуването си на третодивизионния Саарбрюкен в мач от 1/16-финалите на Купата на Германия и отпадна от турнира в съвсем ранна фаза. Томас Мюлер откри резултата за баварците (16'), но Патрик Зонтхаймер изравни в продължението на първото полувреме (45+2'). В последните секунди на мача Марсел Гаус шокира баварците с второ попадение (90+6'), с което изхвърли шампионите от турнира. Освен срамното отпадане, в Байерн ще трябва да треперят и за състоянието на Матайс де Лихт, който се контузи и напусна принудително още през първото полувреме. С изненадващото поражение бе прекъсната и серията от 13 поредни мача на Байерн без загуба.

Въпреки че Саарбрюкен не се представя особено убедително в Трета лига и отборът е едва на 15-о място, днес тимът поднесе голямата сензация в турнира за Купата на Германия. Байерн пък за пръв път от 23 години отпада от отбор, който не е част от Първа или Втора Бундеслига.

В предишния кръг от турнира Саарбрюкен елиминира друг по-горестоящ отбор - втородивизионния Карслруе, след като го победиха също с 2:1. Баварците пък се бяха справили с аматьорския Пройсен (Мюнстер) и спечелиха с 4:0 като гост.

Статистиката показва, че Байерн и Саарбрюкен се срещат  за пети път в турнира, а баварците неизменно досега продължаваха, но ето че днес това не се случи.

Томас Тухел не използва в този мач все още контузените Леон Горетцка, Дайо Упамекано, и Рафаел Герейро, а Свен Улрайх и Нусаир Мазрауи пък бяха получили почивка и не попаднаха в групата.

Наставникът на Байерн бе направил пет промени в сравнение с разгромната победа над Дармщат с 8:0. Така Мануел Нойер стартира отново на вратата за баварците, а Буна Сар  започна като десен бек вместо Нусаир Мазрауи. Атаката на Байерн водеше Ерик Максим Чупо-Мотинг, подкрепян от Льорой Сане, Томас Мюлер и Матис Тел. Юношата Франс Кретциг пък партнираше на Йошуа Кимих в средата на терена.

Първите десетина минути преминаха в спокойно темпо, като противно на очакванията не се сетигна до ранен натиск на Байерн. Въпреки това обаче баварците откриха с първия си точен удар в мача. В 16-ата минута Томас Мюлер получи удобна топка от Франс Кретциг и с мощен далечен удар не остави шансове на вратаря на Саарбрюкен Тим Шрайбер - 0:1. Малко по-късно обаче дойде неприятна новина за Байерн, след като Матайс де Лихт се контузи и бе заменен от Конрад Лаймер. Заради травмата на нидерландския бранител Кимих заигра до Ким в центъра на отбраната. До края на първата част нямаше кой знае какви опасности и пред двете врати. И когато изглеждаше, че баварците ще се оттеглят с аванс на почивката, домакините изравниха. Байерн допусна груба грешка в защита и подари топката на Лукас Бьодер от Саарбрюкен, който подаде на Патрик Зонтхаймер, а той простреля Нойер от удобна позиция и хвърли в екстаз феновете на "Лудвигспаркщадион" - 1:1.

През втората част Байерн логично усили оборотите. В 58-ата минута Льорой Сане бе изведен очи с очи с Тим Шрайбер, но стражът на Саарбрюкен спаси сигурен гол и изби в корнер, Малко след това Томас Тухел предприе тройна смяна, като пусна в игра Джамал Мусиала, Кингсли Коман и Серж Гнабри на местата на Франс Кретциг, Буна Сар и Льорой Сане. Натискът на Байерн продължи, като в 70-ата минута именно резервата Гнабри навлезе опасно и стреля, но в ръцете на Шрайбер, Три минути по-късно пък Коман пробва късмета си с далечен шут, но бе неточен. В 74-тата минута отново французинът опита щут от дистанция, който обаче бе отразен майсторски от Шрайбер. Десетина минути по-кусно нов удар на много активния Коман бе спасен от стража на Саарбрюкен.

Така се стигна до даденото от съдията петминутно продължение на мача. Тогава с може би единствената си по-опасна атака през втората част резервата Тим Цивея напредна и намери непокрития Марсел Гаус, който с безпощаден удар не остави шансове на Нойер и хвърли в луд екстаз феновете на "Лудвигпарксщадион" - 2:1! В следващата атака баварците опитаха отчаян щурм, но Саарбрюкен се отраняваше самоотвержено и така третодивизионния тим хвърли голямата бомба в 1/16-финалите за Купата на Германия.

СААРБРЮКЕН (5-4-1): Шрайбер; Ризуто, Бьодер, Зайц, Уаферо, Гаус; Ди Микеле, Зонтхаймер, Рабихич, Наифи; Щеле

БАЙЕРН (4-2-3-1): Нойер, Сар, де Лихт, Ким, Дейвис; Кимих, Кретциг; Сане, Мюлер, Тел; Чупо-Мотинг