Интер пречупи Рома с късен гол

Отборът на Интер записа трудна, но заслужена победа с 1:0 при домакинството си на Рома от десетия кръг на Серия "А". “Нерадзурите” напълно надиграха своя опонент и в крайна сметка стигнаха до успеха с гол на Маркюс Тюрам в 81-вата минута. С тази победа "Змията" веднага се върна на първото място в класирането.

Симоне Индзаги предприе четири промени в стартовия си състав след победата с 2:1 над РБ Залцбург в Шампионската лига. В защита се завърна Франческо Ачерби за сметка на Стефан де Фрай. В средата на терена Давиде Фратези отстъпи мястото си на Николо Барела, а Федерико Димарко беше предпочетен пред Карлос Аугусто. Този път партньор на Лаутаро Мартинес в атака беше Тюрам вместо Алексис Санчес. Жозе Моуриньо също подреди своя състав в 3-5-2, като нападателното дуо беше оформено от Стефан Ел Шаарауи и бившия играч на “нерадзурите” Ромелу Лукаку.

“Нерадзурите” можеха да поведат още в шестата минута, но тогава при техничен удар на Хакан Чалханоолу от границата на наказателното поле топката се спря в напречната греда. В 15-ата минута Тюрам стреля отблизо, но Руи Патрисио успя да избие топката с крак. Секунди по-късно Димарко също отправи шут, който обаче се оказа неточен. В 24-тата минута Хенрих Мхитарян също пробва своя мерник с далечен изстрел, но опитът му беше твърде разочароващ. Последваха два пропуска на Бенжамен Павар, а секунди преди почивката Барела от воле прати топката в аут.

Втората част започна с неточен удар с глава на Тюрам при центриране от фал. В 59-ата минута Лаутаро опита воле, което завърши в ръцете на Патрисио. Седем минути по-късно Ян Зомер най-после беше тестван, като вратарят се намеси при удар с глава на Браян Кристанте. В 76-ата минута резервата Кристиян Аслани пропусна да се разпише с изстрел от голямо разстояние. Натискът на “нерадзурите” даде резултат чак в 81-вата минута, когато Димарко пусна дълъг пас към Тюрам, който прати топката в противниковата мрежа за победния гол в мача. В последните секунди на редовното време резервата Аугусто можеше да отбележи втори гол за тима, но далечният му шут срещна напречната греда. В добавеното време пък Кристанте не успя да вкара изравнително попадение за гостите.

ИНТЕР - РОМА 1:0

1:0 Тюрам (81')

Интер: Зомер, Павар, Ачерби, Бастони, Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро

Рома: Патрисио, Ндика, Йоренте, Манчини, Кристенсен, Кристанте, Паредес, Бове, Залевски, Ел Шаарауи, Лукаку

Снимки: Imago