Джени Ермосо се завърна за световните шампионки от Испания по героичен начин

Дженифер Ермосо се завърна с гръм и трясък за световния шампион при дамите Испания. Нападателката отбеляза единственото попадение при победата на иберийките с 1:0 в гостуването им на Италия в женското издание на Лигата на нациите.

Както е известно, Джени Ермосо беше в центъра на скорошния скандал, разтърсил испанския футбол. Заради това, че тогавашният президент на Испанската футболна федерация Луис Рубиалес целуна нападаталеката по време на празненствата след спечелването на световната титла през август, той беше принуден да подаде оставка от своя пост. Покрай въпросните събития опитната състезателка пропусна септемврийските мачове с Швеция (3:2) и Швейцария (5:0), но впоследствие прие да се завърне за “Ла Фурия Роха”, с което допринесе за днешния успех на тима.

В този двубой Ермосо стартира като резерва, но в 68-ата минута се появи на мястото на Мариона Калдентей. Така се стигна до 89-ата минута, когато именно 33-годишната футболистка отбеляза победния гол в мача, който можеше да завърши и при по-убедителен резултат за доминиращите гости. Това е първа победа за испанките на италианска земя в историята, като с нея те продължават да водят в своята група с пълен актив от 9 точки, а техните съпернички останаха на третата позиция с 3 пункта.

Снимки: Imago