ЦСКА 1948 и Локо (Пд) не се победиха в здрав мач с два червени картона, гредите спряха "смърфовете"

ЦСКА 1948 и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в много интригуващ двубой от 15-ия кръг на efbet Лига. Георги Русев откри резултата в 15-ата минута, а в края на първото полувреме Джовани (44') изравни от дузпа.

Срещата предложи много емоции и положения пред двете врати. На два пъти горната горната греда спря "черно-белите", а отделно от това Даниел Наумов и Динко Хоркаш направиха по няколко добри спасявания.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В заключителните минути на двубоя Ангел Лясков и Елитон получиха червени картони, а в добавеното време дузпа за "червените" беше отменена след намесата на ВАР.

Отборът на Александър Томаш остава без победа вече пети пореден мач и за първи път от дълго време няма да завърши кръга като лидер в класирането, след като по-рано днес Черно море се наложи над Пирин.

ЦСКА 1948 пък записа второ поредно равенство, с което удължи серията си без поражение. Със спечелената точка столичани заемат седмата позиция със своите 23 пункта.

В третата минута Джовани опита да изненада Наумов с удар от далечно разстояние, но вратарят на "червените" внимаваше и се намеси. Малко след това Динко Хоркаш можеше да вкара своя отбор в беля, след като сбърка при изнасянето на топката, която попадна в Аерон Зинга, но изстрелът на нападателя не намери целта.

24 ЦСКА 1948 1:1 Локомотив (Пловдив)

В 11-ата минута Елитон стреля опасно с глава, но кълбото попадна в обсега на стража на "черно-белите", който успя да избие в корнер. Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Хоркаш се отчете с ново добро спасяване, след като се справи с удар от фал на Педриньо.

В 15-ата минута по-активната игра на домакините даде резултат. Георги Русев отне топката от Ангел Лясков, напредна с нея и с изстрел от границата на наказателното поле даде преднина на своя тим - 1:0.

В 28-ата минута гостите организираха добра атака, която приключи безславно с неточен удар на Джовани. Футболистите на Александър Томаш продължаваха да грешат при изнасянето на топката, а при една от ситуациите от ЦСКА 1948 изявиха сериозни претенции за игра с ръка на Мартин Паскалев, които обаче не бяха уважени от арбитъра Ивайло Стоянов.

В 33-ата минута Зинга се озова очи в очи в Хоркаш, но стреля покрай вратата. Дори и да беше реализирал, попадението щеше да бъде разгледано с ВАР, тъй като страничният съдия маркира засада.

Локомотив погледна по-сериозно към противниковата врата, а в края на полувремето "смърфовете" получиха възможност да изпълнят дузпа заради нарушение на Гурища срещу Джовани. Именно бразилецът застана зад топката и с хладнокръвен удар в центъра изравни резултата.

В добавеното време на първата част гостите пропуснаха отлична възможност да осъществят пълен обрат. Алфа Конте получи страхотно извеждащо подаване и имаше опция да комбинира с непокрития Георги Минчев. Вместо това Конте предпочете сам да завърши нападението, с което си навлече гнева на своя съотборник, за когото ситуацията за гол изглеждаше по-добра.

Първият изстрел след почивката бе дело на Алфа Конте, който се справи добре с Емил Ценов, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Даниел Наумов.

В 51-ата минута Дион центрира към наказателното поле, където Георги Минчев технично отклони топката към Конте, а ударът от движение на последния срещна горната греда. Малко след това Наумов се справи с изстрел на Джовани.

В 58-ата Наумов прояви отличен рефлекс, след като отрази силен шут на Христо Иванов от точката за изпълнение на дузпа. 5 по-късно Георги Минчев опита акробатичен удар със задна ножица, който обаче беше неточен.

В 69-ата минута Антонио Вутов намери Педриньо в коридор, но бразилецът не успя да преодолее Динко Хоркаш.

10 минути преди края на редовното време Димитър Илиев нанесе опасен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

60 секунди по-късно Конте надхитри Ивайло Чочев край аутлинията и извади топката към Георги Минчев, който си я спря добре и с второто си докосване стреля, а след рикошет в играч в червено, кълбото се отби в горната греда.

В 85-ата минута Хоркаш реагира добре при удар на Георги Русев. Последваха два пропуска на "черно-белите", дело на Минчев и Петър Андреев.

В заключителните минути на срещата напрежението взе връх, след като Лясков влезе грубо в краката на Елитон, заради което получи втори жълт картон. Бразилският защитник потърси обяснение от левия краен бранител на Локо (Пловдив), а в суматохата се включи и Димитър Илиев, който бе ударен с глава от Елитон. Това действие на играча на ЦСКА 1948 му донесе директен червен картон.

В третата минута на добавеното време Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на "червените", след като Симеон Петров се свлече в наказателното поле след съприкосновение с Динко Хоркаш. Гостите изявиха претенции, че вратарят е играл първо с топката, а главният съдия бе привикан да разгледа ситуацията с ВАР, след което отмени първоначалното си решение.

ЦСКА 1948 1:1 ЛОКО (ПЛОВДИВ)

1:0 Георги Русев (15)
1:1 Джовани (44 - дузпа)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 5. Елитон, 87. Симеон Петров, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 18. Ивайло Чочев (К), 17. Никола Илиев, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 26. Аерон Зинга;

ЛОКО (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш (К), 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливие Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев.

Снимки: Борислав Трошев