Черно море матира Пирин в края и отново се върна на победния път

Черно море се наложи с 2:1 над Пирин (Благоевград) в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” стигнаха до трите точки след обрат и така прекъснаха негативната си серия от три поредни срещи, в които не познаваха вкуса на победата. Юго Комано откри резултата още в 9-ата минута, но Пабло Гарсия изравни малко по-късно (17’). През втората част варненци не организираха нищо кой знае колко интересно в нападение, но в крайна сметка капитанът Даниел Димов се превърна в герой за своя тим, след като вкара с глава в 83-ата минута. Така Черно море поне временно излиза на първата позиция, като изпреварва Локо (Пд) с две точки.

Първият точен изстрел дойде в 5-ата минута, когато Атанас Илиев получи подаване по въздуха от Дичев. Ударът на тарана обаче не затрудни Максим Ковальов и той улови.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Въпреки по-активната игра на домакините в началните минути, Пирин бе отборът, който първи нанесе своя удар. “Моряците” имаха добра възможност за откриване на резултата в 9-ата минута, но удар на Мазир Сула бе блокиран. Това позволи на гостите да създадат бърза контраатака, при която Юго Комано бе изведен с дълго подаване. Нападателят напредна добре с топка в крака, остана очи в очи с Дюлгеров и с елегантен удар откри - 0:1.

Малко по-късно обаче домакините изравниха резултата. След центриране от корнер топката бе отклонена на близката греда от Атанас Илиев. Кълбото стигна на другия край към Пабло Гарсия, който от близка дистанция не сбърка и направи 1:1.

В 26-ата минута грешка при изнасянето на топката в защитата на “моряците” доведе до опасно положение за Пирин. Удар на Тютюков обаче излезе в аут. В 35-ата минута Даниел Димов стреля с глава след корнер, но за негово нещастие топката бе изчистена от голлинията.

До края на полувремето атаки имаше и към двете врати, но не се създаде опасно положение. Така след малко над 45 минути игра двата тима се оттеглиха при равенство на почивката.

В началните минути на втората част гостите са доста по-активни от варненци. Въпреки това до 60-ата минута не се случи нищо интересно на терена. В 61-ата обаче Милушев получи добре в наказателното поле, направи едно движение и стреля. Ударът му обаче се отклони от страничния стълб.

Пирин отговори с удар на Симеон Александров от дистанция, но Иван Дюлгеров показа рефлекс и с една ръка изби. В 77-ата минута Иван Тасев стреля опасно, но и този път мерникът не бе точен и кълбото премина покрай страничния стълб.

В 83-ата минута Черно море обърна резултата. Мазир Сула центрира много добре отляво и намери Даниел Димов, който дебнеше в наказателното поле. Капитанът на “моряците” направи хубаво движение, за да може да засече с глава и да прати топката в мрежата за 2:1.

В 92-ата минута домакините можеха да стигнах до трето попадение. В ситуация шестима на трима в полза на варненци Мартин Милушев получи отдясно, навлезе в наказателното поле, финтира противников футболист и стреля в далечния ъгъл, но топката се отклони от защитник и излезе в корнер.

След тази победа, както стана ясно, Черно море събира в актива си 32 точки и оглавява класирането поне към този момент в efbet Лига. Втори е Локо (Пд) с 30 пункта, но и с мач по-малко. Пирин от своя страна е 13-ти с 11 точки.

ЧЕРНО МОРЕ 2:1 ПИРИН

0:1 Юго Комано (9)
1:1 Пабло Гарсия (17)
2:1 Даниел Димов (83)

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 32. Дичев, 3. Атанасов, 27. Димов, 2. Панов, 5. Гарсия, 35. Дакай, 23. Пашеко, 11. Фернандес, 8. Сула, 9. Илиев

ПИРИН: 12. Ковальов, 77. Йорданов, 38. Дюлгеров, 29. Бачев, 8. Семенив, 83. Попадийн, 73. Бенгюзов, 20. Суда, 11. Тасев, 17. Тютюков, 19. Комано

Снимки: Startphoto