Лион удари дъното след загуба от Клермон

Отборът на Лион загуби домакинството си на Клермон с 1:2 в срещата от 9-ия кръг на френската Лига 1. С поражението съставът от южна Франция се свлече до последното място, където се намираше до този момент днешния им съперник. За тима на Клермон това бе първи успех този сезон.

Гостите от Клермон започнаха по-силно и затвориха първото полувреме с два гола преднина. Първото попадение падна в 10-ата минута, когато Мухамед-Шам Сарачевич засече центриране с глава и откри резултата.

Второто попадение бе реализирано в 35-ата минута. Йоан Маниен прецени, че има достатъчно пространство да стреля, намери подходящия коридор и с удар от дистанция прати топката за втори път във вратата, охранявана от Антони Лопеш.

В началото на второто полувреме домакините имаха късмет и те върнаха един гол в 58-ата минута, когато Флоран Ожие от отбора на Клермон опита да изчисти топката, но неволно я прати в собствената си врата.

След това лионци опитаха да упражнят натиск, като владееха топката повече и имаха четири точни удара по посока вратата на съперника, но до нов гол не се стигна и домакините трябваше да приемат поражението.

Снимки: Imago