Пропадането на Лион продължава с пълна сила

Реймс победи с 2:0 Лион в мач от 7-ия кръг на френската Лига 1. Домакините успяха да излязат напред в резултата в добавеното време на първата част. Тогава халфът Маршъл Мунеци засече с глава в горния десен ъгъл на вратата центриране на Юния Ито.

В 71-вата минута на мача отново японецът бе близо до гола и стреля с глава, но вратарят на Лион Антони Лопеш успя да избие. Юнис Абделхамид обаче бе най-съобразителен и с глава направи добавка за 2:0 за Реймс. Отборът на “хлапетата”, воден от Фабио Гросо, пък така и не успя да създаде наистина опасно положение пред вратата на Реймс.

Така Лион записа втора поредна загуба и продължава да е на дъното на класирането без победа от началото на първенството. Реймс пък записа втора поредна победа и е с 13 точки в челото на таблицата.