Бенковски излъга Устрем накрая

Бенковски надви Устрем (Дончево) с 2:1 в Исперих. Срещата е от 11-ия кръг на Североизточната Трета лига. Гостите пропуснаха отлична възможност след началните 180 секунди. В 30-ата минута капитана им Николай Илиев тресна гредата след изпълнение на фаул. Съперникът опитваше, но не успя да доразвие ситуациите си. Това бяха критичните моменти за първото полувреме. В 50-ата минута Ивелин Василев подаде и Ерен Румил прехвърли вратаря за 1:0. Десетина минути по-късно настана суматоха пред вратата на Бенковски и Дони Дончев изравни.

Последва стихиен натиск на домакините. Стефан Димов излъга вратаря на Устрем, но не вкара. По-късно стража спаси удар на влезлия като резерва Николай Борисов. Така се стигна до последните секунди, когато невъзстановения голмайстор Хакан Шюкрю центрира, Димов стреля с глава, вратаря изби топката, но падащия на тревата Димов успя да я насочи в мрежата – 2:1.