Кварацхелия и Политано накараха Наполи да забрави за липсата на Осимен

Италианският шампион Наполи записа успех с 3:1 като гост на Верона в зрелищен двубой, с който беше поставено началото на деветия кръг в Серия "А".

Стана ясно каква е контузията на Осимен

Двете крила на неаполитанците Хвича Кварацхелия и Матео Политано се погрижиха отсъствието на контузения голмайстор на тима Виктор Осимен да не се усети в този мач. Грузинецът заби два гола, а италианският национал не само му асистира за тях, но и се отчете с едно попадение.

Гостите бързо поеха инициативата в мача и се оттеглиха на почивката с комфортен аванс от два гола. В 27-ата минута Джакомо Распадори центрира в наказателното поле, като топката достигна до Политано, който откри резултата със своя шут. В 43-тата минута именно той намери с пас Кварацхелия, който стреля от малък ъгъл, но все пак промуши топката между Лоренцо Монтипо и близката греда. В 55-ата минута двамата отново показаха добро взаимодействие. Тогава при контраатака на “партенопеите” Политано насочи дълго подаване към непокрития Кварацхелия, който необезпокояван измина дълго разстояние с топката и в крайна сметка отбеляза втория си гол в двубоя.

Оттам нататък домакините подложиха съперниковата вратата на обстрел, но Алекс Мерет успя да направи цели пет спасявания. Стражът беше безпомощен единствено в 60-ата минута, когато Дарко Лазович се възползва от неразбирателство в защитата на “адзурите” и реализира почетното попадение за “мастифите”.

Така Наполи се изкачи на третото място в класирането с актив от 17 точки, колкото имат също така Ювентус и Фиорентина преди мачовете си от кръга. Верона пък не успя да спечели в седми пореден двубой и така остава на 16-ата позиция с 8 пункта, отстъпвайки на Дженоа само по голова разлика.

Снимки: Imago