Пълно класиране при пилотите в MotoGP след Гран При на Австралия

Въпреки че бе начело в 26.5 от 27-те обиколки в Гран При на Австралия Хорхе Мартин не успя да стопи пасива си от Франческо Баная в битката за титлата, след като завърши пети на „Филип Айлънд“, докато световният шампион се качи на подиума, финиширайки втори.

По този начин италианският пилот на Дукати прибави нови 9 пункта към аванса си на върха на генералното класиране и преди утрешния спринт в Австралия води с 27 точки пред Мартин. Трети в подреждането е Марко Бедзеки, който завърши шести днес и изостава със 72 пункта от лидера Баная.

Йоан Зарко с първа победа в MotoGP, Мартин води 26.5 от 27 обиколки, но завърши 5-ти