БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Деветима от Оборище измъкнаха равенство от Септември (Симитли)

Оборище (Панагюрище) и Септември (Симитли) завършиха 2:2 в двубой от 13-ия кръг на Югозападната Трета лига. Марин Динов откри резултата за гостите през първото полувреме, но Юлиян Попев (74’) изравни. Само три минути след това Марсел Йорданов вкара втори гол за домакините, но Лъчезар Дафков оформи крайния резултат (82’). Оборище игра почти през цялото време с 10 души на терена, след като Петко Петков бе изгонен в 23-ата минута, а в 92-ата Кристиян Николов получи втори жълт картон и така остави “зелените” с двама човека по-малко. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Двубоят започна на по-ниско темпо без интересни ситуации през първите 10 минути. В 13-ата обаче домакините откриха резултата. Мартин Динов получи пред наказателното поле на гостите и с прецизен удар разпечата вратата на Септември.

В 23-ата минута обаче Оборище остана с човек по-малко, след като Петко Петков получи директен червен картон. Нападателят на “зелените” удари в лицето защитник на Септември, което накара главният съдия да изгони Петков.

До края на полувремето гостите оказаха натиск и търсеха изравнително попадение, но на няколко пъти пратиха топката в аут. В последните секунди пък Оборище имаше шанс след удар от дистанция, но вратарят на Септември спаси.

През второто полувреме темпото поспадна и почти не се създадоха положения. Гостите логично натискаха повече, след като имаха числено преимущество, но така и не успяваха да застрашат сериозно Калин Дончев.

В 74-ата минута все пак резултатът бе изравнен. Септември получи правото да изпълнява пряк свободен удар точно на границата на наказателното поле, вляво от вратата на Оборище. Лулейски се нагърби с изпълнението, но вместо да стреля или центрира той подаде по земя хитро към Юлиян Попев, който с точен шут вкара за 1:1.

Само 3 минути по-късно при една от контраатаките домакините вкараха втори гол. Марсел Йорданов получи подаване от Алексей Георгиев и от удобна позиция преодоля Иван Топалов - 2:1.

В 82-ата минута Септември отново изравни. Юлиян Попев центрира към наказателното поле, а там Лъчезар Дафков игра с глава и с доза късмет кълбото попадна във вратата на домакините за 2:2.

В 92-ата минута Оборище остана с девет души на терена. Кристиян Николов получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия. Това обаче не оказа кой знае какво влияние на играта, тъй като срещата приключи няколко секунди по-късно.

ОБОРИЩЕ 2:2 СЕПТЕМВРИ (СМ)

1:0 Мартин Динов (13)
1:1 Юлиян Попев (74)
2:1 Марсел Йорданов (77)
2:2 Лъчезар Дафков (82)

Стартови състави:

Оборище: 1. Калин Дончев, 3. Станислав Георгиев, 6. Делян Иванов, 8. Валентин Миленов, 10. Лионел Матадос, 14. Алексей Георгиев, 19. Петко Петков, 21. Симеон Иванов, 29. Николай Христов, 72. Кристиан Николов, 80. Мартин Динов;

Септември: 98. Иван Топалов, 5. Борислав Сандев, 18. Даниел Топузов, 28. Крум Николов, 3. Йордан Костов, 66. Юлиян Попев, 8. Тодор Траянов, 7. Росен Петров, 9. Петър Дънгов, 32. Лъчезар Дафков, 11. Симеон Димитров.