Каква ще бъде развръзката в Премиър лийг - Гледайте "Контра"

Етър победи Янтра в контрола

Етър си припомни вкуса на победите, макар и в контрола, като надделя с 3:2 над Янтра (Габрово). И петте попадения на стадион Ивайло паднаха след почивката.

Хебър разсипа Етър като гост в голово шоу и се върна на победния път

„Виолетовите“ бяха без няколко липсващи футболисти като Крум Стоянов, Николай Янков, Владислав Найденов, Валери Христов и други. След почивката в игра влязоха новите попълнения в отбраната - Принс и Луис Кордова.

Първата част завърши без точен удар към двете врати, въпреки че етърци имаха положения. Четири удара на Мартин Тошев минаха покрай гредите, а за гостите веднъж това стори Георги Недков. През второто полувреме головете валяха един след друг. Първо обаче удар на Недков бе спасен от Ангел Мартинов.

В 56-ата минута новото попълнение Принс отне топката в центъра, напредна и с мощен удар от дистанция принуди вратаря да избива, но Ивайло Димитров с добавка между краката му откри резултата. Янтра веднага изравни с гол на Иван Василев за 1:1. Последваха удари на Принс и Емил Колев до гредите.

В 65-ата минута вратарят на гостите сгреши и Ловре Кнежевич го наказа с удар в ъгъла – 2:1. Ангел Мартинов пък извади удар на Недков, но в 74-ата минута след центриране непокритият Цветелин Радев с глава отново изравни. Най-красивият гол в мача падна в 76-ата минута след триходова комбинация, завършена от направилия добър мач Шано Буколда – 3:2. В самия край на мача техничен удар на Кольо Станев мина до гредата.