Хебър разсипа Етър като гост в голово шоу и се върна на победния път

Отборът на Хебър победи като гост с 5:2 Етър в интересен двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. С този успех тимът от Пазарджик прекъсва серията си от шест поредни срещи, в които не познаваше вкуса на победата. Георги Николов вкара рано-рано в мача (4’), но след това домакините успяха да обърнат чрез Ивайло Димитров (12’) и Шахредин Букхолда (34’). В края на първата част обаче Николов заби втори гол за гостите (45+1’) и така на почивката резултатът бе равен. През второто полувреме обаче “зелените”, които днес играха с бели екипи, не оставиха шансове на великотърновци и забиха нови три попадения, дело на Николас Пенев (49’), Ангел Бастунов (53’) и Роберт Мазан (70’). В 77-ата минута голмайсторът Николов бе изгонен с директен червен картон, но това не попречи на Хебър да си тръгне с трите точки от "Ивайло". Така Светослав Петров, за когото това бе дебют начело на “виолетовите”, стартира с тежка загуба с отбора Етър.

Двубоят започна по перфектния начин за гостите, които още в 4-ата минута откриха. Хебър получи правото да изпълни корнер и след кратко разиграване Николас Пенев получи вляво. Крилото центрира по перфектен начин към далечния край на вратата, а там Георги Николов засече добре с глава и отбеляза за 0:1.

Само 8 минути по-късно домакините се върнаха в мача. Илкер Будинов отправи хубаво центриране от корнер, което кацна точно на главата на Ивайло Димитров. Нападателят успя да стреля и прати топката в мрежата на гостите за 1:1.

След като двата тима си размениха по едно попадение с първите си удари към вратата на опонента, последваха по-спокойни минути, в които не се създаваха интересни положения. В 24-ата минута Будинов получи отдясно и опита шут от границата на наказателното поле, но в аут.

В 34-ата минута “болярите” стигнаха до пълния обрат. При една от атаките си Илкер Будинов получи отдясно и напредна с топка в крака. Бившият футболист на Лудогорец центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа, а там Шахредин Букхолда с много прецизен удар разпечата вратата на Хебър за втори път - 2:1.

Във финалните секунди на първата част Хебър успя да изравни. При бърза контраатака Роберт Мазан получи вляво и центрира по земя към наказателното поле. Голмайсторът Георги Николов засече подаването и вкара второто си попадение в срещата, за да направи резултата 2:2.

Второто полувреме започна по прекрасен начин за гостите, които успяха да осъществят нов обрат в срещата. Отново Роберт Мазан се отчете с астистенция, след като центрира отляво, но този път Николас Пенев беше този, който засече подаването и вкара за 2:3.

Няколко минути по-късно гостите сякаш решиха всичко в срещата. Карлос Охене се пребори добре отдясно и направи хубав пробив по фланга. След това халфът центрира към наказателното поле, а там няколко футболисти се разминаха с топката, която в крайна сметка стигна до Ангел Бастунов. Нападателят стреля добре и вкара четвърти гол във врата на Етър - 2:4.

След няколко спокойни минути, в които двата тима не създадоха нищо интересно, дойде 70-ата. Тогава Мартин Михайлов отправи високо центриране отдясно към далечния край на вратата. Там Роберт Мазан пое, стреля директно от въздуха и от малък ъгъл наниза пети гол на домакините - 2:5.

5 минути по-късно се стигна до интересна ситуация в наказателното поле на Хебър. При подготовката за изпълнение на корнер от страна на Етър се стигна до сблъсък между Георги Николов и Мартин Моран. Първоначално главният съдия само предупреди двамата, но след това бе привикан от ВАР да разгледа отново ситуацията. На повторенията се видя, че нападателят на гостите удря с лакът лицето на футболиста на домакините, което накара реферът да му покаже директен червен картон. Така в 77-ата минута тимът от Пазарджик остана с десет души на терена. Ситуацията обаче се разви при спряна игра и затова домакините не получиха дузпа.

До края на двубоя Етър се опита да натисне своя противник, но това не даде желания резултат. Така Хебър си тръгна с трите точки от Велико Търново и записа най-убедителния си успех, откакто се завърнаха в елита.

В класирането пазарджиклии са с актив от 16 точки и заемат към момента деветата позиция. Етър е последен с едва 4 пункта, на 4 зад Славия, и с цели 26 допуснати гола в своята врата.

ЕТЪР 2:5 ХЕБЪР

0:1 Георги Николов (4)
1:1 Ивайло Димитров (12)
2:1 Шахредин Букхолда (34)
2:2 Георги Николов (45+1)
2:3 Николас Пенев (49)
2:4 Ангел Бастунов (53)
2:5 Роберт Мазан (70)

Стартови състави:

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 8. Моран Мартин, 29. Янко Ангелов, 24. Шахредин Букхолда, 11. Илкер Будинов, 70. Димо Бакалов, 14. Ивайло Димитров;

Хебър: 32. Матей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов, 14. Олексей Збун.