Eмилиано Мартинес записа впечатляващ рекорд с екипа на Аржентина

Един от главните виновници за триумфа на Аржентина на Световното първенство в Катар - Емилиано Мартинес, продължава да впечатлява с изявите си на вратата на националния си тим и след края на Мондиал 2022.

Аржентина напредва към Световното първенство без загубена точка и без допуснат гол

При снощния успех на световния шампион с 1:0 над Парагвай стражът на Астън Вила записа своята седма поредна суха мрежа, като няма допуснат гол с националния отбор вече 622 игрови минути. Така Мартинес постави рекорд за най-много поредни минути без получен гол в историята на “гаучосите”. Последното попадение във вратата му е от финала в Катар, когато Килиан Мбапе вкара от дузпа за Франция в 118-ата минута на двубоя. Оттогава насам нито един измежду отборите на Панама, Кюрасао, Австралия, Индонезия, Еквадор, Боливия и Парагвай не успя да преодолее 31-годишния вратар, който има общо 24 сухи мрежи в своите 32 мача за “Албиселесте”.

В двубоя с парагвайците Мартинес изпревари цели четирима вратари, за да запише своето върхово постижение. Досега номер 1 по поредни игрови минути без допуснат гол за Аржентина беше Херман Бургос с 608, а останалите, които настоящият страж на аржентинците задмина, са Серхио Ромеро (576 минути), Америко Тесориерe (553) и Луис Ислас (532).

“Много специален ден за мен и семейството ми, тъй като записах най-много последователни минути без допуснат гол в историята на националния отбор. Без този отбор от лъвове нямаше да имам шанс, благодаря на всички”, написа Мартинес в Инстаграм след срещата.

Снимки: Imago