Световният шампион Аржентина не допусна грешна стъпка и в третия си мач от квалификациите за Мондиал 2026. "Гаучосите" се наложиха над Парагвай с 1:0 и събраха пълен актив от 9 точки, като още не са получили попадение във вратата си. Точен за минималния успех на "Монументал" в Буенос Айрес беше капитанът Николас Отаменди още в 3-ата минута.
Селекционерът на "албиселесте" Лионел Скалони остави Лионел Меси на пейката. Звездата на домакините доскоро се възстановяваше от контузия и не е готов за 90 минути. Той се появи на терена малко след началото на второто полувреме и на два пъти уцели гредите.
)
Скалони подреди отбора си в 4-3-3, като атаката водеха Хулиан Алварес, Лаутаро Мартинес и Николас Гонсалес, а в средата на терена си партнираха Алексис Мак Алистър, Енцо Фернандес и Родриго де Пол.
"Гаучосите" нямаха нужда от много време, за да излязат напред в резултата. Още в 3-ата минута Де Пол центрира от корнер и капитанът Отаменди от воле прати топката в мрежата. Опитният защитник беше оставен непокрит и наказа грешката на парагвайската защита.
)
Последваха нови аржентински атаки, които можеха да сложат край на интригата в съвсем ранна фаза от двубоя. Домакините властваха в централната зона, но им липсваше прецизност при завършващите подавания.
В 43-ата минута Де Пол стреля силно и нацели дясната греда. Гостите рядко преминаваха в противниковата половина и не отправиха нито един точен удар към вратата, пазена от Емилиано Мартинес.
)
След почивката "гуараните" заиграха по-смело. Рамон Соса имаше отлична възможност да изравни, но шутира встрани от целта след скоростна атака, изнанадала защитата на Аржентина.
Меси се появи на терена в 54-ата минута вместо Хулиан Алварес. Всяка атака на домакините преминаваше през "десетката" на световните шампиони. В 68-ата минута Де Пол отново беше близо до гола, но Карлос Мигел се намеси добре.
)
Меси можеше да вкара попадение директно от корнер, но вратарят на Парагвай докосна топката достатъчно, за да я отклони в напречната греда. В 85-ата минута Лаутаро Мартинес напомни за себе си, като технично се освободи в наказателното поле и стреля, но над вратата. Малко след това Нико Гонсалес получи пас от Меси и отправи удар по диагонала, но вратарят на гостите отново спаси.
В добавеното време Меси си спечели нарушение на границата на наказателното поле и технично завъртя топката, но и този път гредата помогна на гостите.
Аржентина има 9 точки и голова разлика 5:0, с които оглавява таблицата. Парагвай пък е само с 1 точка след три изиграни мача и е един от двата отбора без отбелязано попадение до момента.
Снимки: Gettyimages