Магическо изпълнение шокира Бразилия

Бразилия сензационно се провали в домакинството си на Венецуела от третия кръг на световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. Мачът между двата тима на "Арена Пантанал" в Куяба завърши 1:1 и "селесао" отстъпи лидерската позиция в класирането на Аржентина, която единствена е с пълен актив от 9 точки.

Габриел Магаляеш откри за Бразилия в 50-ата минута след асистенция на Неймар, а малко по-късно гол на Винисиус Жуниор беше отменен заради засада. В 85-ата минута нападателят на Венецуела Едуардо Бело изравни с изключително красиво попадение. Той получи пас от десния фланг от Жеферсон Саварино и с ножичен удар прати топката във вратата на Едерсон.

Бразилците могат да съжаляват за пропуските си, особено през второто полувреме. Неймар демонстрира отлична форма и направи серия от майсторски отигравания, но въпреки това петкратните световни шампиони прекъснаха серията си от 15 поредни домакински победи.

Звездата на Ал-Хилал действаше зад централния нападател Ришарлисон, а по двата фланга стартираха съотборниците в Реал Мадрид Винисиус и Родриго. В средата на терена селекционерът Фернандо Динис гласува доверие на Каземиро и Бруно Гимараеш.

До почивката домакините играха вяло и чистите положения пред вратата на Рафаел Ромо не бяха много. Удар на Неймар профуча над вратата, а стражът на Венецуела изби силен шут на Каземиро. Гостите разчитаха основно на центрирания към тарана Хосе Саломон Рондон, който създаде доста проблеми на Маркиньос и Габриел Магаляеш.

В 42-ата минута защитникът на домакините Данило се контузи и беше замемен принудително, а вместо него в игра влезе Ян Коуто.

В началото на втората част Габриел засече с глава центриране от корнер на Неймар и отбеляза първия си гол за националния отбор. Малко по-късно Неймар завърши с неточен удар хубава контра на Бразилия. Сериозен пропуск сътвори и Родриго.

Венецуела погледна по-смело в атака в последния четвърт час. Предупредителният сигнал дойде с опасен удар на Уилкер Анхел, отразен от Едерсон. Пет минути преди края на редовното време резервата Бело посрещна с акробатично изпълнение центрираната от десния фланг топка и донесе равенството на Венецуела.

Бразилците опитаха да отговорят, но до края оставаше малко време, а и гостите не допуснаха грешки в защита. Съставът на аржентинския специалист Фернандо Батиста се прибра в половината си и умело накъса играта в заключителните минути.

В продължението на двубоя се стигна до няколко статични положения пред вратата на Ромо, но нито едно от тях не доведе до реална голова опасност.

Бразилия е на второ място в класирането със 7 точки, а след няколко дни ще има тежко гостуване на Уругвай. Венецуела е на шеста позиция с 4 точки. Следващият мач на тима е домакинство на Чили.

Снимки: Gettyimages