Рашица донесе първа победа на Косово

Милот Рашица беше в основата на победата на Косово над Андора в квалификациите за Евро 2024. Косоварите се наложиха с 3:0 като гост, а халфът на Бешикташ отбеляза две от попаденията. Точка на неравностойния спор сложи Алтин Зечири.

За Косово това е първи успех в група "I" и той дойде чак в 7-ия мач на тима. В класирането съставът на Примож Глиха е 4-ти със 7 точки, а Андора е на дъното с едва 2 точки.

Косово доминираше от самото начало на двубоя. Гостите пропуснаха няколко чисти положения, но успяха да поведат в 26-ата минута. Рашица се възползва от асистенция на Флоран Муслия и прати топката в мрежата.

Косоварите продължиха да притискат скромния си съперник и удвоиха аванса си в средата на второто полувреме. Точен отново беше Рашица, този път с добавка отблизо.

В 83-ата минута звездата на Косово се отличи и с голов пас към Зечири, който оформи крайния резултат.

Последните два мача на косоварите от квалификациите са гостуване на Швейцартия и домакинство на Беларус.