АЕК оглави групата на Марсилия, Аякс и Брайтън

АЕК (Атина) завърши наравно 1:1 в домакинството си на Аякс във втори мач от груповата фаза на Лига Европа. Стивън Бергвайн (30’) откри резултата за гостите от дузпа, но Домагой Вида (75’) изравни.

Нидерландският гранд получи дузпа в средата на първата част при първото по-интересно действие в двубоя за нарушение срещу Стивън Бергвайн, който нахлу на скорост в наказателното поле. Именно бившето крило на Тотнъм изпълни 11-метровия наказателен удар и откри резултата в полза на гостите.

В края на полувремето играчите на АЕК сериозно вдигнаха темпото и наложиха своеобразен натиск, като на няколко пъти бяха близо до изравнително попадение, основно след изстрели с глава. В 44-ата минута обаче и гостите имаха своята възможност да удвоят преднината си отново чрез крилото, но вратарят на домакините спаси.

В началото на втората част отново Бергвайн падна в пеналта след съприкосновение с противник, но този път съдията подмина ситуацията. Домакините продължиха да търсят попадение и то дойде петнайсет минути преди края на редовното време, когато центриране отдясно даде възможност на Домагой Вида много добре да се измъкне от бранителите и с глава да реализира за 1:1. В минутите до края домакините бяха по-активни в търсене на нещо повече, но в крайна сметка двата отбора разделиха точките.

С тази точка АЕК оглави група B с 4 точки, Аякс за момента е едва трети със само две.

Снимки: Gettyimages