Фантастичен вратар отчая РБ Лайпциг с две спасени дузпи

Отборите на РБ Лайпциг и Бохум завършиха наравно 0:0 на „Ред Бул Арена“ в двубой от седмия кръг на Бундеслигата.

„Червените бикове“ категорично бяха по-добрият отбор през целия мач, но пропуснаха да се поздравят с крайния успех. С основна заслуга за запазването на нулевото реми беше вратарят на гостите Мануел Риман, който спаси две дузпи на противниковия отбор – по една преди и след почивката. До първата се стигна в 26-ата минута, когато Кевен Шлотербек фаулира Шави Симонс. Именно младият нидерландец се зае с изпълнението от бялата точка и стреля по земя в единия ъгъл, но Риман улови топката без проблем.

В 59-ата минута Иван Ордец извърши нарушение срещу Юсуф Поулсен, което предизвика втората дузпа в двубоя. Този път резервата Емил Форшберг пое отговорността да изпълни наказателния удар. Шведският национал стреля в центъра на вратата, което позволи на Риман да избие топката и да запази мрежата си суха.

Така Лайпциг остава на петата позиция в класирането с актив от 14 точки, а Бохум продължава да бъде на плейофното 16-о място с 4 пункта, чакайки първата си победа през този сезон.

Снимки: Imago