Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия 0:0

Резервите на Гуардиола прекъснаха лошата серия на Манчестър Сити въпреки пропуските на Холанд

Носителят на трофея в Шампионската лига Манчестър Сити показа реакция след двете си поредни загуби в Англия и постигна втори пореден успех в Група G на Шампионската лига, след като надигра с 3:1 като гост добре познатия си съперник РБ Лайпциг.  Фил Фоудън даде преднина на гостите в 25-ата минута, а Лоис Опенда изравни в 48-ата. Европейският шампион доминираше, но не успяваше да стигне до гол, а Ерлинг Холанд отново направи куп пропуски. В крайна сметка Джосеп Гуардиола за пореден път имаше решаваща роля със своите ходове. Испанецът пусна Хулиан Алварес и Жереми Доку, които в този мач бяха резерви, и те решиха двубоя.  Аржентинецът даде преднина на Сити пет минути преди края, а Доку оформи крайния резултат в добавеното време. Двамата си асистираха взаимно за попаденията.

В състава на домакините имаше две корекции от дербито с Байерн (Мюнхен). Лукас Клостерман замени контузения Бенямин Хенрикс, а Николас Зейвалд започна вместо Кевин Кампъл. Тимо Вернер остана на пейката за началото.

Джосеп Гуардиола направи общо пет промени в сравнение със загубата от Уулвърхамптън в събота. Йошко Гвардиол стартира срещу бившия си отбор. Рико Люис, Родри, Бернардо Силва и Джак Грийлиш също бяха титуляри.

Доминацията на Сити очаквано бе голяма още от първите минути. В 14-ата Бернардо Силва направи сериозен пропуск, след като на далечната греда не успя да засече добре подаване на Фоудън и прати топката встрани от целта. Четири минути след това Сити излезе напред в резултата. Рико Люис, който бе много активен в началото, размени подавания с Бернардо, след което много хубаво върна отдясно топката към средата на наказателното поле. Фоудън засече от движение, топката тупна в земята, след което влезе в левия ъгъл на вратата на Бласвих.

В 31-вата Фоудън, който също бе много деен преди почивката, изведе за първи път Холанд зад отбраната. Ъгълът обаче бе малък и норвежецът стреля встрани. В края на полувремето Холанд имаше още една възможност, но ударът му до близката греда бе отразен от Бласвих.

В самото начало на втората част домакините организираха контраатака, с която изравниха резултата. Грийлиш изгуби топката в средата, Поулсен овладя и тръгна напред, след което изведе Опенда, който излезе зад защитата на Сити и стреля в далечния ъгъл. Топката чукна гредата и влезе във вратата на Едерсон за 1:1.

Сити отново започна да създава положение след положение, но гостите се разминаваха с гола. В 57-ата минута Холанд отново не бе точен, след като се разтегна, за да засече центриране на Фоудън към далечната греда, но изпрати топката над вратата. Четири минути след това сантиметри не достигнаха отново на норвежеца, като този път Лукеба изчисти пред него. В 63-тата минута и късметът обърна гръб на "гражданите". Фоудън стреля добре от пряк свободен удар, но топката срещна гредата. В 71-вата минута за пореден път Холанд не бе прецизен, шутирайки над вратата от границата на наказателното поле.

В 83-ата минута голмайсторът на Сити бе изведен от Люис, опита да премине покрай вратаря на домакините, но в последния момент Клостерман го лиши от попадението. При всички пропуски на Холанд дойде мигът на Хулиан Алварес, който влезе в игра в 79-ата минута, а в 85-ата донесе победата на Сити, след като получи от Доку около границата на наказателното поле и със страхотен фалцов удар прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл.

В добавеното време Алварес и Доку си размениха ролите и аржентинецът изведе белгиеца при една контраатака, а Доку завърши хладнокръвно, оформяйки крайния резултат.

Снимки: Imago