Борусия (Д) пребори Унион в зрелищен двубой с два обрата

Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели с 4:2 срещу гостуващия Унион (Берлин) в зрелищния двубой помежду им от седмия кръг на Бундеслигата. Така „жълто-черните“ спазиха традицията да побеждават този съперник на своя стадион.

Головата фиеста на „Сигнал Идуна Парк“ започна още в седмата минута, когато Никлас Фюлкруг даде аванс на домакините, разписвайки се след изпълнение на корнер. Само две минути по-късно обаче берлинчани изравниха чрез Робин Госенс, който беше точен с глава също след корнер. Последваха два отменени гола – на Алекс Крал за гостите в 18-ата минута и на Фюлкруг за дортмундци в 26-ата минута. Така се стигна до 31-вата минута, когато Унион получи правото да изпълни дузпа за фал на Матс Хумелс срешу Шералдо Бекер. Леонардо Бонучи беше безгрешен от бялата точка за първия си гол с екипа на тима.

Играчите на Борусия обаче излязоха за втората част пределно мотивирани също да осъществят пълен обрат и бързо успяха да стигнат до такъв. Още в 49-ата минута Нико Шлотербек възстанови равенството с чудесен изстрел от голяма дистанция. Пет минути по-късно домакините организираха опасна контраатака и така резервата Юлиан Брант им даде аванс със силен шут. В 71-вата минута Юлиан Риерсон опита воле от дъгата на наказателното поле, с което оформи крайното 4:2.

Така след четвъртия си пореден шампионатен успех Борусия продължава да се движи на втората позиция в класирането с актив от 17 точки. Унион пък допусна пета поредна загуба в първенството и затова остава на 13-ото място с 6 спечелени пункта.

Снимки: Imago