Славия си припомни какво е победа след важен успех над набралия скорост Арда

Отборът на Славия победи Арда у дома с минималното 1:0 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Така “белите” прекъснаха серията си от 10 поредни мача без успех в първенството, като добавят за пръв път три точки в актива си от средата на юли. Това бе и първа победа за Иван Колев начело на столичния тим. Иначе единственото попадение в срещата вкара Тони Тасев във финалните секунди на първото полувреме. През втората част Арда търсеше изравнителен гол, но остана с човек по-малко, след като Станислав Иванов бе изгонен в 78-ата минута. С тази загуба тимът от Кърджали прекъсна добрата си форма от пет поредни победи в efbet Лига и изпусна шанса си да изскочи на третото място в класирането.

Двубоят започна с по-активна игра на гостите през първите 10 минути, но така и не успяха да стигнат до по-опасна ситуация. В 12-ата минута Иван Минчев стреля директно от пряк свободен удар, но от доста малък ъгъл. Анатолий Господинов не се затрудни и изби.

В 20-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност. Томбак центрира много добре отдясно към наказателното поле, а там Роберто Райчев засече с глава. Топката обаче премина над напречната греда.

Последваха спокойни минути, в които двата тима повече се надлъгваха в средата на терена и не организираха опасни атаки. В 34-ата минута обаче Преслав Боруков получи хубаво подаване и остана сам срещу Николай Кръстев на удобна позиция. Точно преди да отправи удар обаче Венцислав Керчев скочи на шпагат и изби кълбото от краката на нападателя.

Полувремето вървеше към своя край, но във финалните секунди “белите” успяха да нанесат своя удар. Тони Тасев пое в близост до централната линия, напредна добре и малко зад границата на наказателното поле с мощен изстрел преодоля Анатолий Господинов. Така домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Второто полувреме стартира със същото темпо, което властваше през по-голямата част на първите 45 минути - без интересни ситуации и с повече битка в средата на терена.

Арда продължаваше да търси изравнителното попадение в следващите минути, но така и не създаваше нищо опасно. В 78-ата минута пък тяхната ситуация се усложни още повече, след като Станислав Иванов получи втори жълт картон и бе изгонен от срещата. Така тимът от Кърджали остана с 10 души на терена.

До края на срещата гостите не успяха да стигнат до гол и така загубиха гостуването си на “Александър Шаламанов”.

С тази победа Славия събира в актива си 8 точки и остава на предпоследното място. Зад “белите” е единствено Етър с 4 точки, но и мач по-малко. Арда е с 22 пункта и заема петата позиция, на 2 пред Лудогорец и на три зад третия ЦСКА - София.

СЛАВИЯ 1:0 АРДА

1:0 Тони Тасев (45)

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 27. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 93. Сибири Кейта, 14. Роберто Райчев;

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов.

Снимки: Startphoto