Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Пирин и Славия разделиха точките в здрав мач на тежкия терен в Благоевград

Пирин (Благоевград) и Славия завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 12-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора изиграха много здрав мач, в който гостите от София откриха резултата в 13-ата минута, когато се разписа Сибири Кейта. Точката за "орлетата" донесе Андрей Йорданов с гол девет минути преди последния съдийски сигнал.

Първото сериозно положение на тежкия терен в Благоевград се откри пред вратата на гостите. Александър Дюлгеров отправи хубав изстрел с глава, но кълбото прелетя на сантиметри от целта.

Отговорът на Славия бе моментален. В 13-ата минута Сибири Кейта направи отличен пробив, който завърши с прецизен удар с левия крак, който попадна в мрежата на Максим Ковальов.

В 30-ата минута Ерол Дост отправи шут по земя, но стражът на домакините се справи без проблеми. Секунди преди края на първата част Венцислав Бенгюзов пробва своя късмет с изстрел от далечна дистанция, но опитът му бе твърде неточен.

В началото на втората част Кейта проби в наказателното поле на Пирин и опита подаване към свой съотборник, но Венцислав Бенгюзов се намеси, връщайки топката с глава към Максим Ковальов.

В 81-ата минута Андрей Йорданов бе близо до гол, но ударът му се отби в тяло на футболист на Славия и топката излезе в корнер. Секунди по-късно обаче той наказа Светослав Вуцов, засичайки майсторски с глава центрирането от ъгловия удар, който сам спечели.

Натискът на домакините продължи, като в 85-ата минута резервата Любомир Тодоров отправи изстрел, който попадна право в ръцете на стража на столичани. До края на срещата не видяхме интересни ситуации и логично битката завърши без победител.

По този начин Пирин се изкачи до 12-о място с актив от 11 точки. Славия пък събра 5 пункта, изпреварвайки последния Етър.

ПИРИН – СЛАВИЯ 1:1

0:1 Сибири Кейта (13)
1:1 Андрей Йорданов (81)

Стартови състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 6. Андрей Йорданов, 38. Александър Дюлгеров, 29. Мартин Бачев, 8. Дмитро Семенив, 73. Венцислав Бенгюзов, 4. Аюб Абу, 20. Аймен Суда, 17. Борис Тютюков, 11. Иван Тасев, 19. Юго Комано

Славия: 21. Светослав Вуцов, 37. Венцислав Керчев, 4. Виктор Генев, 6. Мартин Георгиев, 3. Ертан Томбак, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 93. Сибири Кейта, 14. Роберто Райчев

СЪДИЯ: Волен Чинков
СТАДИОН: "Христо Ботев", Благоевград

Снимки: Startphoto