Локо (ГО) отнесе Севлиево в дербито на Северозапад

Локомотив (Горна Оряховица) продължава с пълен точков актив след 4:1 като гост на Севлиево в едно от яките дербита на първенството. Срещата е от осмия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Лъчезар Русев дръпна в резултата в средата на първата част, когато точен беше Димитър Байдаков.

Голмайсторът на „железничарите“ Георги Колев удвои аванса, десетина минути след почивката. Младият Кристиан Дечев направи резултата категоричен в 71-ата минута. Десетина по-късно Денислав Николов реализира почетното попадение за домакините. Колев обаче се разписа за втори път, 180 секунди преди края. През целия мач локомотивци бяха подкрепяни от своите фенове, които изпаднаха в еуфория след последния съдийски сигнал.