Мачът, с който Кварацхелия напомни за себе си

192 - толкова дни бяха изминали от последния път, в който звездата на Наполи Хвича Кварацхелия се беше разписвал в какъвто и да е официален мач на клубно и национално ниво.

Сърдитият Осимен и Кварацхелия се отпушиха, а Наполи се завърна към победите с гръм и трясък

Откакто грузинецът беше точен от дузпа за успеха на Наполи с 4:0 над Торино на 19 март, италианският шампион изигра 18 мача във всички турнири, в които избраният за Най-добър играч в Серия "А" за миналия сезон не отбеляза нито един гол. Фенове и специалисти започнаха да се питат кога щеше да приключи тази суша.

Руди Гарсия коментира скандала около Осимен и края на головата суша на Кварацхелия

Заветният мач беше снощната победа на “партенопеите” с 4:1 над Удинезе, в която Кварацхелия безспорно беше над всички на терена. Той имаше принос за три от головете на своя отбор. Крилото изработи дузпата, от която Пьотър Жиелински откри резултата, а в 74-тата минута дойде и моментът, в който сложи край на головата си суша с впечатляващо попадение. Малко по-късно именно след негова асистенция резервата Джовани Симеоне оформи крайното 4:1. Можеше дори да се стигне до хеттрик на 22-годишния талант, но гредите спряха два негови изстрела.

Платформата Wyscout показва колко силно е било желанието на Кварацхелия да се върне към головете. Фланговият футболист е отправил цели 7 удара за 83 минути на терена - 3 през първото полувреме и още 4 през втората част. От тях само два са били точни, но трябва да се отчете, че два от неточните бяха спрени от гредите. По отношение на пасовете играчът има добра успеваемост - 76%. Прави впечатление, че той е направил 2 точни ключови подавания, като едното беше за неговата асистенция.

Грузинецът също така е предприел цели 15 дрибъла, като 8 от тях са били успешни. 2/3 от тези рейдове са били след почивката, което показва издръжливостта на футболиста. Освен това той се е справил добре и при единоборствата: 15 успешни от общо 24 срещу 10 различни противници. Също така младият играч е бил фаулиран 4 пъти и е пресякъл 2 подавания на съперникови футболисти.

Ако продължава по този начин, Кварацхелия определено ще си върне блясъка от предишния сезон, когато изигра голяма роля за титлата на Наполи.

Снимки: Imago