Сърдитият Осимен и Кварацхелия се отпушиха, а Наполи се завърна към победите с гръм и трясък

Италианският шампион Наполи записа най-убедителната си победа през този сезон, след като спечели с 4:1 срещу гостуващия Удинезе в двубой от междинния шести кръг на Серия "А". Така неаполитанците прекъснаха негативната си поредица от три мача без успех в първенството, а техният опонент ще трябва да почака още за първата си шампионатна победа през сезона.

Всичко започна в 19-ата минута, когато домакините получиха дузпа заради фал на Фести Ебоселе срещу Хвича Кварацхелия. Главният съдия се допита до ВАР и посочи бялата точка, откъдето Пьотър Жиелински даде аванс на домакините. Той беше удвоен в 39-ата минута, когато Матео Политано намери с пас в наказателното поле Виктор Осимен, който прати топката покрай Марко Силвестри за 2:0. Така нападателят се разписа за тима за първи път от пет мача насам. Той беше заменен от Джовани Симеоне още в 63-тата минута. За разлика от предишния мач Осимен не се скара на Руди Гарсия при напускането си на терена, а се ръкостиска със своя треньор. Феновете пък аплодираха нигериеца, подкрепяйки го след скандалите около него през последните дни.

Второто полувреме пък принадлежеше на другата звезда на Наполи - Кварацхелия. Въпреки че нацели греда на два пъти след почивката, в 74-тата минута крилото стигна до първия си гол от 19 март насам, и то по впечатляващ начин. Грузинецът отне топката от противников играч, след което с лекота прехвърли топката над Силвестри и накрая я добута в опразнената мрежа, слагайки край на головата си суша, продължила 18 мача или 192 дни. В 80-ата минута Лазар Самарджич направи изключителен рейд, преодолявайки почти всички играчи на противника, и реализира почетното попадение на гостите. Само минута по-късно Кварацхелия центрира към Симеоне, който с глава оформи крайното 4:1.

Така Наполи събра 11 точки и се придвижи до петото място в класирането, изпреварвайки Лече само по голова разлика. Удинезе пък е на 18-ата позиция и се намира в зоната на изпадащите със само 3 спечелени пункта, колкото имат също така Салернитана и Емполи.

Снимки: Imago