Евертън изхвърли Астън Вила, Фулъм продължава напред

Евертън се класира за четвъртия кръг на Купата на Лигата след победа с 2:1 като гост на Астън Вила. "Карамелите" постигнаха изненадваща победа на фона на представянето си от началото на сезона, а бирмингамци разочароваха, въпреки че Унай Емери заложи на доста от основните си играчи. Този резултат сложи край на победната серия на домакините на "Вила Парк", която бе достигнала 10 мача.

Гостите поведоха след грешка на вратаря Робин Олсен, който изрита топката на крака на играч на съперника. Амаду Онана намери Джеймс Гарнър, който откри резултата в 15-ата минута. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед изигра много силен мач и можеше да вкара и втори гол, но негов удар от дистанция мина над вратата.

Евертън имаше предимство и само отлична намеса на Олсен го лиши от второ попадение преди почивката. Стражът направи инстинктивно спасяване, за да предотврати автогол на капитана си Джон Макгин. "Карамелите" удвоиха аванса си в началото на втората част, когато Доминик Калвърт-Люин пресече подаване в центъра, напредна сам и прати топката в мрежата.

Астън Вила не предложи много в предни позиции. Удар на Тилеманс от границата на наказателното поле нацели гредата през първото полувреме, а Джордан Пикфорд направи спасявания след два опита на Муса Диаби. В 83-ата минута резервата Бубакар Камара върна надеждите на домакините, но те не стигнаха до изравняване.

В друг мач от третия кръг на Купата на Лигата Фулъм победи Норич с 2:1. Карлос Винисиус откри в 12-ата минута след удар отблизо. Малко преди почивката бразилецът бе близо до втори гол, но стреля покрай вратата.

Алекс Иуоби в първия си мач като титуляр за лондончани се разписа в 72-ата минута след отлична комбинация. Норич бързо се върна в мача след дебютен гол на Борха Сайнц и направиха края на срещата напрегнат, но не успяха да стигнат до дузпи.

Снимки: Imago