И този сезон Манчестър Сити няма да вдигне трофея, който единствен не спечели през миналия

Единственият трофей, до който през миналия сезон Манчестър Сити не успя да стигне, няма да бъде спечелен и през настоящата кампания. Европейският клубен шампион отпадна от турнира за Купата на лигата в Англия след поражение с 0:1 от Нюкасъл като гост в мач от третия кръг.

Александър Исак реализира гола в 53-тата минута, с което Нюкасъл отново продължава напред, след като през пролетта игра финал в надпреварата.

Мениджърът на Сити Джосеп Гуардиола очаквано заложи на доста от резервите си, но пък в течение на мача, след като се видя, че нещата не се получават, така и не вкара в игра седящия на пейката Ерлинг Холанд.

Гражданите“ вече веднъж бяха победили „свраките“ по-рано през сезона, след като надделяха  с 1:0 на „Етихад Стейдиъм“ в Премиър лийг. Сити спечели турнира в шест от последните 10 сезона, като между 2018-а и 2021-ва вдигна трофея четири последователни пъти.

Мениджърът на домакините Еди Хау направи цели 10 промени в сравнение с гръмката победа с 8:0 над Шефилд Юнайтед. Единствено Ник Поуп запази мястото си. Люис Хол, Тино Ливраменто и Люис Майли започнаха за първи път като титуляри за „свраките“. Все пак в стартовите 11 имаше играчи като Сандро Тонали и Александър Исак.

Ротациите, извършени от Пеп, бяха осем. 20-годишният норвежец Оскар Боб дебютира като титуляр за Сити. Щефан Ортега започна на вратата, а Рико Люис, Нейтън Аке, Серхио Гомес, Калвин Филипс, Матео Ковачич и Джак Грийлиш също бяха част от титулярния състав. Последните двама се завърнаха след контузии.

Очаквано Манчестър Сити взе инициативата и владението на топката беше в голяма полза на тима на Гуардиола още от първата минута. Първият шанс за "гражданите" дойде в 16-ата минута, когато Оскар Боб изведе Алварес в наказателното поле, но Ник Поуп протегна крак и отрази ниския му удар. Малко след това шпагат на Дъмет попречи на Грийлиш да се окаже очи в очи с вратаря на Нюкасъл.

След нова поредица от къси пасове Алварес беше намерен непокрит в наказателното поле, но силният му изстрел не попадна целта.

След като почти цяло полувреме тимът на Нюкасъл не застрашаваше с нищо съперника, в 41-вата минута Джейкъб Мърфи излезе сам срещу Ортега под ъгъл, но стражът спаси удара му.

На почивката мениджърът на Нюкасъл Еди Хау вкара Бруно Гимараеш и Антъни Гордън и отборът започна доста по-добре тази част. Сандро Тонали беше на крачка от опасен удар в 48-ата минута, но беше блокиран.

Пет минути по-късно обаче "свраките" вече водеха в резултата. Жоелинтон блесна с отлично отиграване в наказателното поле и подаване успоредно на голлинията. Рико Люис пропусна топката на далечната греда, но там чакаше Исак, който насочи кълбото в мрежата за 1:0.

Голът в мрежата на Сити не доведе до кой знае какъв отговор от страна на тима. Чак в 75-ата гостите отправиха първия си точен удар за това полувреме - в случая чрез Грийлиш, но Поуп улови.

Манчестър Сити се разигра чак в последните десетина минути, като основна роля за това изигра Жереми Доку. В последната минута шансът обърна гръб на "гражданите" след далечен удар на Рико Люис, който мина на сантиметри от целта.

Снимки: Gettyimages