Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Лацио се отдалечи от дъното

Лацио победи с 2:0 Торино в среща от междинния 6-и кръг в Серия "А" и се измъкна от долните етажи на класирането. Успехът е едва втори за отбора на Маурицио Сари от началото на сезона. Попаденията отбелязаха Матиас Весино в 56-ата минута и Матия Дзакани в 75-ата. "Орлите" създадоха повече положения и заслужено стигнаха до трите точки срещу съперник, който оставя добри впечатления с представянето си до момента.

Равенството с Монца преди няколко дни покачи напрежението върху Сари, а Торино имаше само едно загуба през кампанията. "Биковете" обаче разочароваха на "Олимпико" и нито веднъж не застрашиха сериозно Иван Проведел.

В състава на Лацио имаше няколко промени, които се отразиха положително на облика на отбора. Торино остана без централния защитник Алесандро Буонджорно още в средата на първото полувреме, но не допусна попадение, въпреки положенията пред Ваня Милинкович-Савич. Най-чистото от тях до почивката се откри пред Чиро Имобиле, но Валентино Лазаро блокира удара на звездата на "бинакочелестите".

В 56-ата минута Мануел Ладзари комбинира с Фелипе Андерсон и центрира в наказателното поле, където Весино изпревари Раул Беланова и откри резултата. Милинкович-Савич закъсня с реакцията си, старши треньорът на Торино Иван Юрич веднага прибегна към смените и пусна в игра Неманя Радонич и Иван Илич.

Домакините решиха всичко в своя полза четвърт час преди края с гол на Дзакани. Той беше изведен между няколко защитници от Фелипе Андерсон, напредна и технично пусна топката покрай Милинкович-Савич за крайното 2:0.

Снимки: Imago