Вратарска грешка коства победата на Хебър срещу Ботев (Враца)

Хебър и Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в двубой от 11-ия кръг на efbet Лига. Пазарджиклии бяха по-активният отбор през голяма част от мача на стадион "Георги Бенковски", но пропуснаха добра възможност да се върнат на победния път.

Олексий Збун откри резултата за домакините в 44-ата минута, а през второто полувреме Бубакар Траоре (67’) изравни след груба грешка на противниковия вратар Петър Дебърлиев. До края на срещата гостите дори можеха да осъществят пълен обрат, но се отчетоха с няколко пропуска.

По този начин отборът на Любослав Пенев остава без успех в пети пореден шампионатен мач, но прекъсна серията си от четири последователни загуби. Христо Янев пък остава непобеден начело на Ботев (Враца), след като в дебюта си надделя над Берое.

В следващия кръг Хебър приема Крумовград, докато за врачани предстои сблъсък с ЦСКА 1948.

Домакините започнаха срещата по-активно, но без да стигнат до реална опасност пред противниковата врата. Малко преди да измине половин час игра от началото на мача "зелените" разиграха добре отдясно, а Олексий Збун стреля неточно от малък ъгъл.

Първият точен удар дойде в 32-рата минута и бе дело на Георги Николов, но Федерико Бариос улови безпроблемно. Малко след това Георги Вълчев се озова очи в очи със стража на врачани, но се оказа, че е бил в положение на засада.

Към края на полувремето Вълчев стреля много силно от фал, топката премина през построената стена, но Бариос внимаваше и се намеси. По-добрите действия от страна на футболистите на Любослав Пенев дадоха резултат преди почивката. Гостите допуснаха грешка в защита, а Ангел Бастунов намери по страхотен начин Олексий Збун в наказателното поле, който хладнокръвно преодоля вратаря на Ботев (Враца) и реализира дебютния си гол.

В началото на втората част Стефан Цонков засече с глава центриране на Николас Пенев, но изстрелът на бранителя не намери целта.

В 67-ата минута гостите изравниха, след като се възползваха от груба грешка на Петър Дебърлиев. Бубакар Траоре получи извеждащо подаване, а вратарят на домакините не прецени добре ситуацията и в стремежа си да улови топката се размина с нея. Това остави Траоре сам пред празната врата и нямаше как да сбърка - 1:1.

10 минути преди края на редовното време врачани пропуснаха отлична възможност да осъществят пълен обрат. Браян Переа намери Стефан Велев на точката за изпълнение на дузпа, но последният стреля над вратата. 3 по-късно Кунде засече с глава от корнер, но и той не бе точен.

В 87-ата минута Ангел Бастунов също се озова на страхотна позиция, но Бариос показа впечатляващ рефлекс и запази резултата непроменен. До края на мача Браян Переа излезе очи в очи с вратаря на Хебър, но пропусна да донесе победата на своя тим.

ХЕБЪР 1:1 БОТЕВ (ВРАЦА)

1:0 Олексий Збун (44)
1:1 Бубакар Траоре (67)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов;

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 9. Даниел Генов (К), 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа.

Снимки: Startphoto