Арда спечели битката с Хебър, хеттрик от асистенции за Абубакар Тунгара

Отборът на Арда (Кърджали) постигна важен успех с 3:1 над Хебър в сблъсъка от десетия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Тонислав Йорданов (18), Преслав Боруков (75) и Христо Митев (85). Точен за гостите пък бе Георги Николов (70). В герой за тима на Александър Тунчев обаче се превърна Абубакар Тунгара, който изигра страхотен мач. Той се отличи с хеттрик от асистенции.

Първата интересна ситуация се откри пред гостите от Пазарджик. Умар Сако допусна грешка във втората минута, след което наруши правилата срещу Георги Николов. Роберт Мазан опита да се разпише от пряк свободен удар, но топката бе блокирана.

В 12-ата минута Абубакар Тунгара отправи изненадващ шут от границата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 18-ата минута Тунгара се пребори с футболист на Хебър, след което пусна пас към Тонислав Йорданов, който майсторски успя да матира Петър Дебърлиев.

Две минути преди края на първата част Абубакар Тунгара бе изведен от Лъчезар Котев очи в очи със стража на гостите, но вратарят се намеси решаващо и в крайна сметка успя да избие топката в корнер.

В 51-ата минута играчите на Александър Тунчев направиха добра атака. Тунгара подаде към Иван Тилев, който върна топката към нападателя, а той веднага стреля, но Дебърлиев се справи.

Малко по-късно Атанас Кабов пробва своя късмет, но Анатоли Господинов нямаше проблем.

В 70-ата минута Хебър изравни резултата. В автор на гола отново се превърна младият нападател Георги Николов, който технично отклони кълбото в мрежата на Анатоли Господинов след центриране по земя на Роберт Мазан.

Отговорът на домакините бе моментален. Най-добрият футболист за Арда в мача Абубакар Тунгара пое топката, след което залъга, че ще стреля, но в последния момент намери Преслав Боруков, който с перфектен удар върна преднината на своя тим

Пет минути преди края на срещата Христо Митев сложи точка на спора. Той бе изведен от Тунгара, който записа хеттрик от асистенции, за да не се затрудни и да прати кълбото в мрежата на Хебър.

До края на двубоя гостите се опитаха да стигнат до втори гол, но защитата на домакините се справи. По този начин Арда се изкачи до петото място във временното класиране с актив от 16 точки. Играчите на Любослав Пенев пък са десети с 11 пункта.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ХЕБЪР 3:1

1:0 Тонислав Йорданов (18)
1:1 Георги Николов (70)
2:1 Преслав Боруков (75)
3:1 Христо Митев (85)

Стартови състави:

Арда (Кърджали): 1. Анатоли Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 44. Николай Николаев, 5. Мартин Михайлов, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов, 14. Олексей Збун

СТАДИОН: "Арена Арда", Кърджали