Без победител в първия мач от бразилския полуфинал за Копа Судамерикана

Отборите на Коринтианс и Форталеза завършиха 1:1 в първи мач от полуфиналите за Копа Судамерикана. Сблъсъкът между двата бразилски тима беше равностоен и без много голови положения. Гостите бяха малко по-активни в началото и поведоха с попадение на Зе Уелисон в 22-ата минута, но Коринтианс изравни в края на полувремето с точен изстрел на Юри Алберто.

По пътя към полуфиналите Форталеза елиминира Нюелс Олд Бойс и Атлетико МГ. Съставът на Хуан Пабло Войвода показа, че се намира в по-добра форма от съперника си, но не успя да вземе преднина преди реванша на собствен терен следващата седмица.

На два пъти вратарят на Коринтианс Касио спаси отбора си от това получи ранен гол. В 22-ата минута Мариньо центрира от корнер, а Зе Уелисон изпревари стража на домакините и прати топката в мрежата. Първоначално попадението не беше зачетено заради нарушение в атака, но след намесата на ВАР голът остана и Форталеза излезе напред.

Коринтианс трябваше да реагира и го направи сравнително бързо. Отборът на Вандерлей Люксембурго използва грешка в защитата на противника и централният нападател Юри Алберто се разписа за 1:1 в 40-ата минута след пас на Ренато Аугусто. След почивката Форталеза доминираше, но домакините не допуснаха нов гол.

Снимки: Gettyimages