В Реал имат сериозни претенции към съдиите на дербито с Атлетико

От лагера на Реал Мадрид изразиха сериозни претенции относно съдийството на градското дерби с Атлетико Мадрид, което завърши с победа с 3:1 в полза на състава на Диего Симеоне.

Атлетико се извиси над Реал в мадридското дерби и прекъсна безупречната серия на “лос бланкос”

Нито наставникът Карло Анчелоти, нито неговите играчи публично изразиха негодуванието си от решенията на Алберола Рохас и неговите колеги. За разлика от тях обаче клубната телевизия RMTV остро разкритикува съдийската бригада, като оттам имаха претенции за цели четири ситуации по време на коментара си за мадридското дерби.

Първата от тях е за нарушение в атака срещу Джуд Белингам секунди преди първия гол на Атлетико, реализиран от Алваро Мората още в четвъртата минута. Следващото оплакване е за незачетеното попадение на Едуардо Камавинга, при който резултатът щеше да стане 2:2 точно преди почивката. Тогава обаче беше маркирана засада на Антонио Рюдигер, който така и не игра с топката при тази ситуация, но секунди преди гола беше в нередовна позиция при центриране в наказателното поле, увличайки със себе си защитник на домакините.

Друга спомената спорна ситуация е от добавеното време на първата част, когато Хосе Хименес получи жълт, а не червен картон за фал срещу Родриго, като защитникът беше последният в отбраната на своя отбор. Последната от претенциите е за неотсъдена дузпа за “лос бланкос” в 66-ата минута заради игра с ръка на Марио Ермосо.

Освен това от RMTV изразиха подозрения относно наряда на Рохас за мача. Оттам изтъкнаха факта, че реферът е ползвал услугите на сина на небеизвестния бивш вицепрезидент на местната съдийската комисия Хосе Мария Енрикес Негреира, който е разследван заради плащания към него от страна на кръвния враг Барселона в миналото.

Снимки: Imago