Осимен се превърна в антигерой за Наполи срещу Болоня

Отборите на Болоня и Наполи завършиха наравно 0:0 на “Ренато Дал’Ара” в двубоя помежду им от петия кръг на Серия "А". Големият виновник за грешната стъпка на действащия шампион е голмайсторът на тима Виктор Осимен, който пропусна да се разпише от дузпа.

“Партенопеите” определено бяха по-опасният отбор преди почивката, но не успяха да реализират нито едно от своите положения. Още в петата минута Осимен можеше да даде аванс на гостите, но тогава неговият шут срещна далечната греда, а добавката на другата звезда Хвича Кварацхелия мина покрай опразнената врата. Второто полувреме беше по-равностойно, но въпреки това неаполитанците стигнаха до дузпа в 72-рата минута заради игра с ръка на противниковата резерва Рикардо Калафиори. При изпълнението на Осимен от бялата точка обаче топката прелетя встрани от вратата и така нулево реми се запази. Също така направи впечатление гневната реакция на нападателя към наставника му Руди Гарсия при смяната на играча в 86-ата минута.

Така Наполи е на 7-ата позиция в класирането с 8 точки, колкото има и Фрозиноне, но новакът е с по-лоша голова разлика. Болоня се намира на 11-ото място с 6 спечелени пункта и изпреварва Сасуоло само заради по-доброто си голово съотношение.

Снимки: Gettyimages