Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Автогол в последните минути зарадва Наполи срещу Брага

Отборът на Наполи изтръгна трудна победа с 2:1 при гостуването си на португалския Брага в първия им двубой от група С на Шампионската лига.

Италианският първенец беше по-опасният отбор през първата част, като в 25-ата минута Виктор Осимен разтресе напречната греда с далечен шут, а в 34-тата главният рефер даде дузпа именно на гостите за нарушение срещу нигерийския нападател. Впоследствие съдията прегледа ситуацията с ВАР и се отказа от своето решение. „Партенопеите“ обаче не се предадоха и поведоха в резултата точно преди почивката. Тогава Осимен с глава върна топката към Джовани Ди Лоренцо и капитанът даде аванс на своя тим с отлично воле.

Така се стигна до 84-тата минута, когато домакините съумяха да отбележат изравнително попадение. Тогава Родриго Залазар центрира към Брума, който технично чукна топката с глава, за да я направи резултата 1:1. Въпреки това неаполитанците си тръгнаха с крайния успех, и то с автогол само две минути преди края на редовното време. Тогава Пьотър Жиелински центрира във вратарското поле, където Сику Ниакате в опита си да изчисти топката вместо това опъна собствената си мрежа с мощен шут. В последните секунди на срещата победата все пак можеше да се изплъзне от ръцете на гостите, но ударът на Пици срещна гредата.

Снимки: Gettyimages