Интер не беше далеч от издънка срещу последния, но великолепен гол удължи серията

Интер постигна целта си и пребори Емполи с минималното 1:0 като гост в мач от петия кръг на Серия “А”, с което продължава да е лидер с пълен актив. Федерико Димарко реализира красиво попадение в 51-вата минута, което се оказа единствено.

“Нерадзурите” обаче не бяха убедителни срещу най-слабия тим в шампионата досега, който все още няма нито точка, а дори не е вкарал и гол.

Футболистите на Симоне Индзаги изиграха разочароващо първо полувреме, след което стартираха силно второто и стигнаха до гол. После обаче Интер позволи на съперника да създаде няколко опасности, а финалните минути минаха почти изцяло пред вратата на Ян Зомер. За капак нападателят на миланския тим Марко Арнаутович получи травма и остави своите с човек по-малко в добавеното време.

Новото попълнение Давиде Фратези записа първия си мач за “нерадзурите” като титуляр. Дензъл Дъмфрис и Николо Барела бяха сред резервите.

Пореден дебют за Емполи направи новият-стар треньор Аурелио Андреацоли, който преди дни беше назначен за наставник на отбора за четвърти път в кариерата си.

Очаквано Интер натисна още от първата минута, а в десетата стигна и до първия си голям шанс. Тогава Дармиан засече центриране на далечната греда и топката се беше запътила към мрежата, но точно пред голлинията Исмайли успя да изчисти.

Последва сравнително скучен период, в който не се случваше нищо. Едва в 35-ата минута стана интересно, след като Маркюс Тюрам насочи кълбото в мрежата след центриране и продължаване с глава на Фратези. Попадението обаче не беше зачетено заради засада на френския нападател.

В 40-ата Фратези проби отдясно и от малък ъгъл се опита да преодолее Бериша, но вратарят отрази.

Интер започна по-сериозно второто полувреме и в 50-ата Федерико Димарко отправи силен удар с левия крак, който обаче беше отразен от Бериша

От последвалия корнер обаче Димарко получи нов шанс да стреля и го направи по перфектен начин, отбелязвайки за 1:0. Това се случи в 51-вата минута.

Това попадение привидно успокои състезателите на миланския отбор и последваха още атаки. В 57-ата Тюрам отправи опасен удар, който обаче излезе в аут.

След това обаче Интер допусна спад в играта си и се стигна до опасности пред вратата на тима. В 66-ата Филипо Ранокия стреля опасно и принуди Ян Зомер да спасява след отличен плонж.

Късметът беше с "нерадзурите" в 70-ата минута, когато удар на Малех срещна тялото на друг футболист на Емполи по пътя си към вратата.

Индзаги отговори на моментния спад в играта на Интер с тройна смяна. Това обаче не донесе успокоителен втори гол. Тимът на Емполи до стигна до още един шанс в 89-ата, но отлично тогава в защита се намеси Карлос Аугусто

Напрежението пред мрежата на Интер се запази и в добавеното време, като тогава Канчелиери беше близо до попадение.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages