Щутгарт обърна Дармщат и излезе на върха в Бундеслигата

Отборът на Щутгарт стигна до трудна, но заслужена победа срещу тима на Дармщат с 3:1 в мач от петия кръг на Бундеслигата. Успехът изкачи играчите на Себастиан Хьонес на първото място във временното класиране на германския шампионат преди изиграването на останалите двубои от кръга, докато техните съперници удариха дъното и все още нямат нито една победа.

Гостите от Дармщат не започнаха по-добре срещата, но имаха късмет и успяха да поведат първи след автогола на Дан - Аксел Загаду (17'). Домакините продължиха да доминират въпреки нелепото стечение на обстоятелствата и до края на полувремето стигнаха до пълен обрат благодарение на Енцо Мило (22') и Сехру Гираси (32').

През втората част доминацията на отбора на Щутгарт продължи и около час след началото Фюрих вкара трети гол, който не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR. Все пак момчетата на Хьонес стигнаха до още едно редовно попадение в добавеното време на мача, когато Сехру Гираси (90'+2') вкара втория си гол от вечерта.

Това бе трета поредна победа за Щутгарт, докато Дармщат има само едно равенство в първите си пет срещи от началото на кампанията.

Снимки: Imago