По два гола на Роналдо и Андерсон Талиска доближиха Ал-Насър на три точки от върха

Отборът на Ал - Насър записа важна победа в мач от 7-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия с 4:3 срещу тима на Ал - Ахли. Попаденията за успеха вкараха Кристиано Роналдо (4', 52') и Андерсон Талиска (17', 45'+6'), докато за загубилите се разписаха Франк Кесие (30'), Рияд Марез (50') от дузпа и Фирас Ал-Бурайкан (87').

Победата изкачи Роналдо и компания на петото място и на три точки от лидера във временно класиране Ал - Итихад.

Домакините се развихриха в първите минути на срещата и до средата на полувремето вече имаха два гола преднина. Първо, Садио Мане организира бърза атака и центрира към Роналдо, който нямаше друга алтернатива освен да матира стража на Ал - Ахли и прати топката в долния десен ъгъл. Десет минути по-късно Айменик Лапорт също прояви организаторски качества и подаде към Андерсон Талиска, който засече топката с глава и удвои преднината за своите.

След това гостите поеха инициативата в своите ръце, като Фирмино, Вейга и Марез имаха няколко изгодни положения в половината на Ал - Насър, но не се възползваха достатъчно. Така половин час след началото полузащитникът Мохамед Ал Майхад намери с хубав пас Франк Кесие, който стреля и намали изоставането на своите.

Голът стресна играчите на Ал - Насър и те изравниха играта, но и техните съперници не се отказаха да търсят изравняването и пълния обрат. Въпреки това домакините бяха тези, които нанесоха следващия удар и си върнаха преднината от два гола. Това се случи в 6-ата минута от добавеното време на първата част, когато Андерсон Талиска овладя отскочила топка на ръба на наказателното поле, нагласи си я, стреля и с помощта на напречната греда вкара втория си гол за вечерта.

Гостите от Ал - Ахли не възнамеряваха да се предават и само пет минути след подновяването на играта отново скъсиха изоставането си. Героят от първото полувреме Талиска събори противников играч в собственото си наказателно поле и съдията се принуди да покаже бялата точка. Зад топката застана опитният Рияд Марез, който не сбърка и вкара.

Така задачата на Ал - Ахли вече се виждаше една идея по-постижима, но в опитите си да изравнят резултата гостите оставиха много празнини в своята отбрана, което логично доведе до четвърти гол в тяхната врата. Само две минути след като върнаха попадението, те отново се видяха с два гола пасив, като Кристиано Роналдо овладя с чудесно първо докосване убийствен пас на границата на пеналтерията и завъртя топката в долния ляв ъгъл в марков стил.

Нататък темпото в срещата бе ръководено от отчаяните опити на отбора от Джеда да не си тръгнат с празни ръце. Гостите в действителност създадоха няколко опасни положения и дори стигнаха до трети гол около 180 секунди преди края на редовното време, когато Фирас Ал-Бурайкан засече коварно подаване в наказателното поле, но силите им не стигнаха за нещо повече от това.

Снимки: Gettyimages