Роналдо отново блести при разгром на Ал-Насър, Ал Ахли с първа загуба за сезона

Кристиано Роналдо изигра пореден силен мач за своя Ал-Насър. Португалецът отбеляза гол и направи две асистенции за разгромната победа с 5:1 над Ал Хазем. Мачът бе от 5-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия, а това бе трета поредна победа в актива на Ал-Насър.

Головото шоу откри Абдулрахман Гариб в 33-тата минута, който бе изведен в коридор от Роналдо и прати топката в обратния ъгъл на вратата.

След това Садио Мане можеше да удвои, но голът му не бе зачетен. За сметка на това в 45-ата минута при центриране от корнер топката стигна до Абдула Ал Хаибари, който от воле бе точен за 0:2.

Все пак домакините намалиха резултата, след като Мухамед Бадамоси се разписа в 47-ата минута.

Радостта на Ал Хазем обаче бе кратка, тъй като в 57-ата минута Отавио получи пас от Роналдо и вкара за 1:3.

Накрая и Кристиано записа името си сред голмайсторите в 68-ата минута, разписвайки се с удар от точката на дузпата.

Крайното 1:5 пък оформи Мане в 78-ата минута, който получи на границата на наказателното поле и с шут по земя порази вратата.

В другите мачове от кръга също имаше някои интересни резултати. Водачът в класирането Ал Ахли допусна първа загуба за сезона, след като падна с 1:4 като гост на Ал-Фатех. Ал-Етифак пък спечели с 3:1 срещу Дамак, а героят на мача бе Муса Дембеле, който вкара два от головете за успеха на своя тим. Ал-Таавон надви с 4:1 Ал Уехда, а Ал Халеей спечели като гост срещу Ал-Шабаб с 3:1.

След тези мачове водач в класирането е Ал-Хилал с 13 точки, пред Ал-Таавон със същия актив, но по-лоша голова разлика и Ал-Итихад с 12 точки. Четвърти е Ал Ахли, също с 12 точки, а Ал-Етифак е пети с 10 точки. Ал-Насър пък се изкачи до 6-ата позиция с 9 точки.