Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Спарта (Прага) надигра в Арис (Лимасол) и оглави своята група в ЛЕ

Чешкият шампион Спарта (Прага) започна силно тазгодишното си участие в същинската фаза на Лига Европа и оглави своята Група “С” след победа с 3:2 срещу кипърския Арис (Лимасол). Головете за отбора от централна Европа отбелязаха Ладислав Крейчи II (20', 25') и Мартин Витек (67'), докато за островитяните вкараха Александър Кокорин (11') от дузпа и Шейви Бабика (90').

Гостите от Кипър успяха да стигнат първи до попадение. В деветата минута Ладислав Крейчи II извърши нарушение в собственото си наказателно поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Александър Кокорин, който не сбърка и даде преднина на своите.

Чешките шампиони демонстрираха амбициите си да се върнат бързо в мача и те го направиха по възможно най-добрия начин, като в средата на полувремето в рамките на само пет минути обърнаха резултата. Ладислав Крейчи II се реваншира за дузпата, която предизвика и вкара двете попадения.

През второто полувреме чехите стигнаха и до трети гол, като този път Мартин Витек се разписа. Той получи топката в наказателното поле, реагира бързо и без никакви проблеми вкара, за да даде комфортна преднина на своите.

До края на срещата гостите опитаха да се върнат в мача, но успяха да намерят сили само за още един гол секунди преди края на редовното време. Шейви Бабика се възползва от грешка в отбраната на чехите и оформи крайното 3:2.