Спортинг (Лисабон) ликува след труден обрат срещу Щурм (Грац)

Отборите на Щурм (Грац) и Спортинг (Лисабон) изиграха вълнуващ мач на старта в Група “D” на Лига Европа, като португалците стигнаха до победа с 2:1. Австрийците поведоха чрез Вилиан Бьовинг (58'), гостите от Лисабон изковаха успеха благодарение на попаденията на Виктор Гьокерес (76') и Усман Диоманде (84').

Въпреки успехът, тимът от Лисабон зае второто място след първия кръг в групата си, тъй като италианският Аталанта постигна чиста победа с 2:0 срещу полския шампион Ракув.

След нулево първо полувреме и доминация на португалците в началото на втората част, домакините от Австрия изненадващо поведоха в резултата. 20-годишният датски нападател Вилиам Бьовинг стигна до една отбита топка и я заби в долния десен ъгъл, за да даде преднина на своите.

Гостите от Лисабон все пак демонстрираха, че могат и да вкарат голове освен да създават много положения. Така се стигна до 76-ата минута, когато шведският полузащитник Виктор Гьокерес овладя коженото кълбо в наказателното поле и с помощта на лявата греда изравни резултата.

Португалците показаха класа и успяха да стигнат до пълен обрат малко преди края на редовното време. Усман Диоманде се озова непокрит на границата на пеналтерията, където пое топката, стреля и с помощта на рикушет я прати за втори път във вратата, пазена от Кел Схерпен.

Снимки: Imago