Късен гол на Лаутаро избави Интер от загуба в Сан Себастиан

Отборите на Реал Сосиедад и Интер завършиха наравно 1:1 в Сан Себастиан в първия им двубой от група D на Шампионската лига. Домакините взеха ранен аванс чрез гол на Брайс Мендес още в 4-тата минута, но в 87-ата Лаутаро Мартинес възстанови равенството с единствения точен удар на „нерадзурите“ в мача. В средата на втората част гостите можеха да останат без своя халф Николо Барела, чийто червен картон беше отменен след намесата на ВАР.

Симоне Индзаги направи цели пет промени в стартовия състав, който разгроми Милан с 5:1 през миналия уикенд. Така три от новите попълнения на Интер за първи път започнаха като титуляри под ръководството на наставника. Става въпрос за защитника Бенжамен Павар, левия халф-бек Карлос Аугусто и нападателя Марко Арнаутович, които замениха съответно Матео Дармиан, Федерико Димарко, и Маркюс Тюрам. Освен това Стефан де Фрай се завърна за сметка на Франческо Ачерби, а отсъстващият Хакан Чалханоолу беше заместен от Кристиян Аслани. Капитанът Лаутаро беше партньорът на Арнаутович в атака. Домакините пък бяха подредени в 4-4-2 с Такефуса Кубо и Микел Оярсабал в предни позиции.

Още в третата минута Андер Баренечеа можеше да даде аванс на своя отбор, но неговият удар се спря в гредата. Въпреки това само минута по-късно „чурди урдин“ поведе в резултата. Тогава Алесандро Бастони позволи на Мендес да му отнеме топката пред наказателното поле и испанецът веднага нанесе удар за 1:0. В 18-ата минута "нерадзурите" стигнаха до първия си удар в мача. Тогава Арнаутович стреля с глава след центриране на Дензъл Дъмфрис, но го направи твърде неточно.

Последва дълъг период без положения пред двете врати. Все пак в минутите преди почивката баските подложиха гостите на натиск. Така в 41-вата Робин Льо Норман пропусна да се разпише с глава след центриране на Кубо. Малко след това Оярсабал разтресе напречната греда със своя шут, но така или иначе беше в положение на засада. В края на полувремето Кубо стреля от малък ъгъл, но не затрудни Ян Зомер.

Втората част започна с пряк свободен удар, при който вратарят на гостите изби изпълнението на Мендес в корнер. При последвалото центриране Оярсабал стреля с глава, но Зомер спаси и неговия удар. В 65-ата минута се стигна до най-дискусионната ситуация в двубоя. Тогава Майкъл Оливър реши, че Николо Барела нарочно е настъпил Мендес, който беше паднал на земята след единоборство между двамата. ВАР обаче даде сигнал на главния съдия, който прегледа наново ситуацията и отмени изгонването на халфа.

В 69-ата минута Микел Мерино беше на път да удвои преднината на домакините при корнер, но ударът му с глава се спря в гредата. Десет минути по-късно резервата Тюрам реши, че е възстановил равенството, но вместо това беше отсъдена засада. В 87-ата минута "нерадзурите" все пак стигнаха до изравнителен гол. Тогава домакините не успяха да изчистят топката при атака на противника, а впоследствие Лаутаро се възползва от това и със своя изстрел донесе точката за миланския гранд.

РЕАЛ СОСИЕДАД - ИНТЕР 1:1

1:0 Мендес (4')

1:1 Лаутаро (87')

Реал Сосиедад: Ремиро, Траоре, Субелдия, Льо Норман, Тиърни, Мендес, Мерино, Субименди, Баренечеа, Кубо, Оярсабал

Интер: Зомер, Павар, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Барела, Аслани, Мхитарян, Аугусто, Арнаутович, Мартинес

Снимки: Gettyimages