АЕК и Олимпиакос поделиха точките, зрелищно равенство за тима на Илиан Илиев

АЕК и Олимпиакос не можаха да се победят в големия сблъсък от 4-ия кръг на гръцката Суперлига. Двата тима направиха 1:1 и по този начин "жълто-черните" останаха без успех срещу гранда от Пирея в първенството от 2018 година.

АЕК излезе без няколко основни футболисти, които са контузени. Въпреки това, съставът на Матиас Алмейда поведе в 22-ата минута с попадение на Есекиел Понсе. Четвърт час по-късно Даниел Поденсе центрира към Аюб Ел Кааби и той се разписа с глава.

През второто полувреме гол на Серхио Араухо от домакините беше отменен заради игра с ръка. До края съперниците действаха предпазливо и никой от тях не рискува в търсене на победата.

Олимпиакос е лидер в класирането с 10 точки, следван от Панатинайкос с 9 и мач по-малко. ОФИ и ПАОК имат по 7 точки, а АЕК е с 5.

Новакът Кифисия, с Илиан Илиев сред титулярите, губеше с 0:3 от Пансерайкос, но показа характер и стигна до равенството. Гостите вкараха три гола до 22-ата минута, но в самия край на полувремето Томаш Хайек получи червен картон и това спомогна за обрата. Георгиос Константинопулос (56') и Огнен Ожегович (72') върнаха интригата, преди Костас Пилеас (77') да вкара четвърти гол за Пансерайкос. Драмата настъпи в добавеното време, когато Андрюс Тете и Алберто Ботия спасиха Кифисия от трето поражение през сезона.

В друг мач от неделната програма Астерас Триполис и ПАС Янина завършиха наравно - 2:2.